Події

Київ розробить програму реконструкції застарілого житла на 2019-2024 рр.

Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування погодила проект рішення про розробку Міської комплексної цільової програми реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду в Києві на 2019-2024 роки, повідомила прес-служба Київради.

"Термін експлуатації "сталінок" і "хрущовок" давно добіг кінця. Доки чиновники розроблять дорожню карту, доки буде актуалізовано нормативно-правову базу - закінчиться ще десяток років, і знаменитим п'ятиповерхівки виповниться все 70-80 років, а це вже не житло, а старі будови", - цитує прес-служба ініціатора проекту рішення, депутата Київради Олександра Пабата.

За інформацією прес-служби, проект рішення передбачає розробку програми реконструкції застарілого житла Київською міською держадміністрацією протягом шести місяців після прийняття відповідного рішення Київрадою.

Згідно з повідомленням прес-служби, у разі знесення або реконструкції застарілих будівель потрібно враховувати форму власності на будівлі та на землю. Крім того, рішення проблеми застарілого житла стримує обмеженість бюджетних коштів і низька зацікавленість інвесторів у проектах із реновації.

Крім того, за даними Київради, проблема застарілого житла потребує законодавчого врегулювання, оскільки нормативна база з цього питання є недостатньою.

За даними Департаменту містобудування та архітектури КМДА, площа застарілого житлового фонду столиці становить майже 2,5 млн кв. м, кількість жителів досягає 112 тис. осіб. Компенсаційне житло, необхідне для заміни житла під знос, становитиме близько 31% проектного. Отже, здійснити реновацію виключно за кошти міста без залучення приватних інвесторів неможливо, зазначили в прес-службі міськради.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ