Події

Рішення Кабміну виключити Болгарію з переліку держав з контрагентами, що підлягають контролю у рамках ТЦУ, може внести плутанину

Рішення Кабінету Міністрів виключити Болгарію з переліку держав, операції з якими визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення (ТЦУ), має для бізнесу двоякий характер, вважає партнер, керівник групи з надання послуг у сфері трансфертного ціноутворення KPMG в Україні Костянтин Карпушин.

"З одного боку, що менше країн є в такому списку, то компаніям легше провадити бізнес. З іншого, може виникнути певна плутанина. Наприклад, сумлінний бухгалтер, не знайшовши Болгарії в списку країн із контрольованими операціями на початку наступного року, може подумати, що ця країна там ніколи не була представлена. Але якщо компанія здійснювала операції з цією країною, скажімо, з 1 січня поточного року до моменту набуття чинності постановою Кабміну, то її операції вважатимуть контрольованими. За умови, що оборот компанії перевищив 150 млн грн, а операції з болгарськими контрагентами перевищували 10 млн грн. Відповідно, бухгалтер буде зобов'язаний подати звіт про контрольовані операції та забезпечити зберігання відповідної документації щодо трансфертного ціноутворення", - прокоментував К.Карпушин.

Експерт зазначає, що з цієї причини бізнесу вкрай важливо під час визначення контрольованих операцій спиратися не лише на поточний список країн, а й на ті списки, які діяли в попередні періоди.

"Прогнозувати, які ще країни можуть бути виключені з цього списку, досить складно. Адже Кабмін спирається на свої дані щодо ризиків, обсягів перетікання оподатковуваної бази з України до іншої країни та практики обміну інформацією між країнами", - вважає К.Карпушин.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів виключив Болгарію із зазначеного переліку на засіданні 11 квітня, оскільки рівень ризиків і обсяги операцій з цією країною є невеликими.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ