Генсек ООН стурбований повідомленнями про застосування хімзброї в Східній Гуті
Генсек ООН Антоніу Гутерріш у неділю висловив стурбованість у зв'язку з повідомленнями про можливе застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума (Східна Гута).
"Особливо генсек стурбований відомостями, згідно з якими в Думі проти мирних жителів було застосовано хімічну зброю", - йдеться в заяві ООН.
Він закликав усі сторони припинити бойові дії і надати гуманітарним організаціям доступ в Думу.
При цьому А.Гутерріш підкреслив, що на даному етапі ООН не може перевірити, чи відповідають дійсності дані про хіматаку в Думі.
Раніше сирійські опозиціонери заявили про можливе застосування проти них хімзброї у Східній Гуті. Дамаск ці обвинувачення відкинув. Деякі західні країни, зокрема, США і Велика Британія висловили стурбованість повідомленнями, що надходять із Сирії, а президент США Дональд Трамп пообіцяв, що подібні дії не залишаться без наслідків.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Зафіксовано майже 11 тисяч застосування ворогом небезпечних хімічних речовин, постраждали 3000 військових
19:13, 15.09.2025
Велика Британія застосовує санкції до Росії за використання хімічної зброї в Україні – ЗМІ
09:35, 08.07.2025
МЗС України прокоментувало беззаперечні докази грубого та системного порушення Росією Конвенції про заборону хімічної зброї
20:59, 20.06.2025
У травні зафіксовано 888 випадків застосування окупантами боєприпасів з небезпечними хімічними сполуками
19:53, 30.05.2025
ЄС запровадив санкції за використання хімзброї в Україні
15:49, 20.05.2025
ОСТАННЄ
На Київщині затримали вимагачів за погрози, побиття та шантаж викраденням дитини заради $130 тис. вигаданого боргу
15:41, 15.01.2026
Зеленський анонсував сьогодні рішення щодо комендантської години
15:35, 15.01.2026
Уряд України повинен сьогодні забезпечити всі необхідні рішення для спрощення та збільшення імпорту електроенергії - Зеленський
15:29, 15.01.2026
Макрон має намір протягом найближчих років виділити на військові потреби додатково 36 млрд євро
15:16, 15.01.2026
Сибіга: Голову делегації МКЧХ в Україні буде викликано до МЗС для пояснень через ганебну заяву