Події

Гройсман виступає за законну реєстрацію ввезених до країни автомобілів

Прем'єр міністр України Володимир Гройсман вважає ненормальною ситуацію із ввезенням в Україну автомобілів без законної їх реєстрації на території країни.

"Не повинно бути когось обраного на якихось номерах. Я вважаю, що має бути окрема система розмитнення в країні. Якщо ставки непомірні - давайте про це говорити, але завозити автомобілі, які ніде ніким не зареєстровані і на яких часто скоюються злочини і не можна нічого з'ясувати - це ненормально", - сказав він на підсумковій річній прес-конференції у п'ятницю.

За словами прем'єра, вже триває робота в профільному комітеті парламенту, потрібно радитися з депутатськими фракціями для того, щоб навести лад у цьому питанні.

"Ніхто не хоче робити щось на зло стосовно автомобілістів, але треба розуміти, що потрібно знаходити правильні рішення, що робитимуть усіх рівними перед законом. По-іншому бути не може. Думаю, більшість українців з цим згодні", - резюмував В.Гройсман.

Раніше керівник Державного агентства автомобільних доріг України, екс-міністр транспорту Польщі, Славомир Новак зазначав, що реєстрація автомобілів за фактичним місцем їх використання є цивілізованою практикою країн Європи.

"Якщо хто використовує автомобіль в Україні - це вже український автомобіль, має бути українська реєстрація. Я розумію, що є якась "контроверс", але закон є закон, і ті, хто купив, мають сплатити податки, зареєструвати автомобіль тут, іншого виходу немає", - зазначив він.

Тим часом у вересні 2017 року власники авто на іноземній реєстрації під стінами Верховної Ради проводили акцію з вимогою до української влади введення механізму легалізації вже завезених до країни автомобілів на єврономер, а також реформування митних правил для ввезення таких автомобілів.

Серед цілей акції були: доступне розмитнення (% вартості авто) на всі автомобілі для всіх громадян України, введення простого і доступного механізму легалізації завезених автомобілів (встановлення ставки платежів до бюджету в межах 15-30% вартості авто), мораторій на дію екологічних норм "Евро-5" як умови ввезення і реєстрації вживаних автомобілів в Україні, припинення "репресій" силових структур щодо водіїв автомобілів на єврономер.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ