Події

Школам в Узбекистані заборонили збирати металобрухт

Місцевим міським адміністраціям (хокіміятам) міст Узбекистану заборонили залучати працівників освітніх і медичних установ до збору металобрухту. Повної сили заборона набуде з 2018 року, йдеться в постанові президента країни Шавката Мірзійоєва, повідомляє агентство "Фергана".

"Органам державної влади на місцях забороняється встановлення для освітніх і медичних установ завдань на заготівлю і здачу брухту, відходів чорних металів", - цитує агентство постанову глави держави.

Традиція примусово залучати працівників медичних та освітніх установ, а також учнів до збору металобрухту збереглася в Узбекистані з радянських часів. Окрім того, влада регулярно залучає учнів і бюджетників для прибирання та благоустрою вулиць, перепису населення, прибирання бавовни і будівництва житла.

У вересні прем'єр-міністр Узбекистану Абдулла Аріпов зажадав заборонити залучення учнів і працівників бюджетних сфер до збору бавовни. Незадовго до цього, виступаючи на 72-й сесії Генасамблеї ООН президент Шавкат Мірзійоєв заявив, що в Узбекистані вжито заходів щодо викорінення примусової та дитячої праці.

Офіційно використання дитячої праці в країні припинено в 2015 році. Але, як писало Reuters, Узбекистан досі входить в топ-5 порушників, згідно з Глобальним індексом рабства правозахисної організації Walk Free Foundation. До примусової праці, за їхніми даними, залучені до 4% населення країни, які фактично живуть в умовах рабства. Перше місце в антирейтингу посідає КНДР.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ