Події

Київ врахує рекомендації Венеціанської комісії з мови освіти, але імплементує з урахуванням націнтересів

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявляє, що влада країни врахує рекомендації Венеціанської комісії з питання статті про мову викладання в законі "Про освіту", але імплементують їх з урахуванням власних національних інтересів.

"Зараз дочекаємося рішення Венеціанської комісії й уряд декларує повну готовність врахувати ці висновки. Це не означає, що ми все імплементуємо, але по максимуму, з огляду на національні інтереси України передусім, ми їх врахуємо", - сказав він під час "круглого столу" на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" в Києві в четвер.

За словами В.Боднар, зараз національним інтересом Української держави є посилення української мови, як державної "не шляхом обмеження прав національних меншин, але шляхом збільшення викладання української мови".

Заступник міністра зазначив, що ця редакція статті про мову освіти була певним сюрпризом і для уряду, але одразу після його прийняття почався діалог щодо імплементації цієї норми.

"Немає зараз ніяких підстав говорити, що Україна не хоче вести діалог з тієї ж Угорщиною, яка найбільш радикально виступає проти закону. Сьогодні після обіду буде зустріч міністрів у Відні, ми очікуємо зустрічі також з румунським міністром", - сказав В.Боднар.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ