Події

Запропонована Кабміном схема монетизації субсидій мало чим відрізняється від клірингу - експерт

Запропонована урядом України схема монетизації субсидій на рівні комунальних підприємств мало чим відрізняється від клірингової системи, вважає експерт енергетичного ринку, заступник керівника департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.

"Нарешті Мінфін оприлюднив для публічного обговорення проект рішення уряду, що довго блукали "коридорами влади". Про що це рішення? Як на мене, воно: про монетизацію на рівні "газзбутів/теплокомуненерго (ТКЕ) - гроші люди не отримають, про казначейське спецрахунки - гроші не вийдуть за межі Держказначейства, про те, як ТКЕ отримати без оплати газу за зниженою ціною - жодних запобіжників для своєчасного фінансування субсидій з бюджету", - написав він на своїй Facebook-сторінці.

О.Хабатюк додав, що в цьому випадку зміст постанови не повною мірою відповідає терміну "монетизація".

"Чим це принципово краще клірингу. Для мене – загадка. Можна багато разів говорити "цукор", проте солодко не стане Так і тут", - зазначив він.

На думку експерта, монетизацію необхідно проводити на рівні споживачів.

"Якою повинна бути монетизація на рівні споживачів: Отримав субсидію - оплатив послуги, що заощадив – твоє. Є стимули для бережливого споживання... Субсідіант має перебувати в тих самих умовах, що і споживачі, які оплачують послуги за свій рахунок Усі учасники мають нести відповідальність за своєчасність і наповнюваність розрахунків (держава - зокрема і в першу чергу, оскільки є початковим ланцюжком розрахунків)", - підсумував він.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України підготував проект постанови про монетизацію пільг і субсидій на рівні суб'єктів, що надають комунальні послуги.

Уряд планує запровадити монетизацію на рівні комунальних підприємств з 1 січня 2018 року.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ