Події

До Умані прибули понад 30 тис. паломників-хасидів

Більше ніж 30 тис. паломників-хасидів із 14 країн світу прибули до Умані на святкування Нового року - Рош Гашана, повідомляє сектор комунікації поліції Черкаської області.

"Наразі порушень публічного порядку в зоні компактного перебування паломників не допущено", - йдеться в повідомленні.

Правопорядок забезпечують понад 500 поліцейських. Крім того, їм допомагають 17 співробітників поліції Ізраїлю.

Культові заходи відбудуться 20-22 вересня.

Як відомо, щоосені паломники їдуть до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера Нахмана відсвяткувати Рош-Гашана. Він народився у місті Меджибожі (нині - Хмельницька область) у 1772 році (5532 року від створення світу за єврейським календарем). Потім вів кочовий спосіб життя, бував у різних містечках України, переважно у Медведівці та Златополі, а останні вісім років життя провів у Браславі (нині - Білорусь). У 1808 році Рабі Нахман захворів на туберкульоз, оселився в Умані, де й був похований у 1810 році. Відтоді це місто стало центром поклоніння хасидів, куди вони з'їжджаються з усього світу кожного єврейського Нового року.

До жовтня 1917 року хасиди відвідували могилу цадика (праведника) Нахмана в Умані, але в 1920 році уряд ухвалив рішення кладовище знести і землю відвести для будівництва житлових будинків. Тоді один із багатих київських євреїв купив ділянку землі з могилою Нахмана і побудував на цьому місці будиночок. У 1930-ті роки паломництво до могили Нахмана припинилося і було відновлене лише з 1988 року.

Удома віруючі на Новий рік влаштовують святковий стіл і обряд освячення трапези (кідуш), яка розпочинається не як зазвичай, хлібом із сіллю, а хлібом із медом. Після кідуша промовляють благословення на плоди та їдять яблука, вмочуючи їх у мед.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ