Події

Порошенко підписав закон про звільнення від оподаткування виплат за ВВП-деривативами

Президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери" (законопроект №7052).

Як повідомляється в суботу на сайті президента України, цей закон уточнює перелік операцій з державними цінними паперами, доходи від яких, отримані нерезидентами, не підлягають оподаткуванню.

"Зокрема, це стосується доходів з державних цінних паперів, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику", - сказано в повідомленні.

Закон набуває чинності з дня, наступного після дня його опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла цей закон 7 вересня 2017 року. За відповідний законопроект №7052 проголосувало 236 народних депутатів.

"Цей законопроект вносить зміни до Податкового кодексу щодо уточнення оподаткування доходів нерезидентів, які можуть виникнути в результаті активного управління державним боргом, відповідно до міжнародної практики", - сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк, виступаючи у Верховній Раді.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України під час чергового засідання 23 серпня схвалив внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування доходів нерезидентів від операцій з державними та гарантованими державою цінними паперами, а також з облігаціями місцевих позик.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, положення Податкового кодексу не повністю охоплюють питання оподаткування інших доходів, які можуть бути отримані іноземними інвесторами в державні або гарантовані державою цінні папери, а також в облігації місцевих позик. Зокрема, якщо покупка або обмін таких цінних паперів проходить за кошти державного або місцевих бюджетів, інвестори можуть отримувати доходи, які не є процентними або дисконтними. За даними Мінфіну, оподаткування таких доходів знижує інвестиційну привабливість державних цінних паперів.

Чітайте також: Мінфін пропонує щороку збільшувати акцизний податок на тютюнові вироби

Раніше повідомлялося, в жовтні 2015 року, після близько півроку переговорів власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і EUR600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% - на державні деривативи, виплати за якими в 2021-2040 рр. залежатимуть від темпів зростання ВВП країни. Зокрема, якщо приріст ВВП за рік буде нижчим від 3%, виплат за паперами не буде. Якщо приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитиме 15% від перевищення показника ВВП понад 3%, а якщо понад 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Зазначені умови за деривативами будуть діяти тільки після того, як номінальний ВВП України сягне $125,4 млрд (за підсумками 2016 року ВВП України становив $91,7 млрд за поточним курсом НБУ). Крім цього, в 2021-2025 рр. виплати за деривативами будуть обмежені 1% ВВП.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ