Птахівники заявили про неможливість подолати пташиний грип в найближчому майбутньому
Птахівницька галузь повинна адаптуватися до роботи в умовах поширення пташиного грипу, подолати який в найближчому майбутньому не вдасться, вважає президент Ради США з експорту м'яса птиці та яєць (USAPEEC) Джеймс Самнер.
"Потрібно вчитися, як співіснувати з пташиним грипом. Ми не зможемо позбутися його в найближчому майбутньому, ми можемо взагалі від нього не позбутися", - сказав Самнер на конференції в рамках міжнародної виставки по птахівництву і свинарству SIAVS в Сан-Паулу.
"Я думаю, світ починає краще розуміти, що таке пташиний грип, і той факт, що з ним доводиться жити. Нам доведеться жити з ним і далі, тому що пташиний грип починає поширюватися по всьому світу, за винятком Південної Америки. Вам дуже пощастило, і я сподіваюся, що ви збережете дуже серйозні заходи безпеки ", - сказав він, звертаючись до аудиторії.
Птахівницька галузь США в 2015 році зазнала рекордних збитків через поширення високопатогенного грипу птахів - $ 4,2 млрд.
До теперішнього часу більшість країн, які закрили ринки для поставок американського м'яса птиці через пташиний грип, вже зняли заборону. Виняток становить Китай, але USAPEEC розраховує, що обмеження експорту на китайський ринок буде знято до кінця року, сказав Самнер.
"У 2017 році у нас були два невеликі спалахи в одному штаті, на відстані декількох миль один від одного. (...) Ми переконали багато країн, що забороняти торгівлю невиправдано. Крім того, ми спостерігали багато спалахів пташиного грипу по всьому світу, інші країни стикалися з цим", - зазначив він.
США - другий у світі експортер м'яса птиці в світі після Бразилії. Президент бразильської Асоціації виробників тваринного білка (ABPA, об'єднує найбільших бразильських експортерів м'яса птиці і свинини) Франсіску Турра називав свободу континенту від грипу птахів одним з переваг бразильських постачальників на світовому ринку.