Приватний бізнес імпортує енерговугілля з РФ по $78-82 за тонну
Деякі приватні українські компанії закуповують енергетичне вугілля в Російській Федерації за ціною в межах $78-82 за тонну, але ці постачання можуть бути зупинені в будь-який момент "рішенням однієї людини", сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.
"Російське вугілля - я б не сказав, що воно дешеве, але деякі приватні структури його закуповують на сьогодні. Той розрахунок, який здійснюємо ми, приблизний, – тому що ми не можемо точно сказати, оскільки це приватні компанії, - це в межах $78-80-82 (за тонну)", - сказав І.Насалик в ефірі програми "Перша шпальта" на телеканалі "UA:Перший" у неділю.
"Те, що ми закуповуємо, скажімо, в Південноафриканській Республіці, - це $97. А те, що ми купуємо в США, - за перерахунком це десь $111-113. Але не дивіться на дешеву рибу", - додав міністр.
За його словами, ситуація з постачанням вугілля з РФ схожа на ту, що була з постачанням з окупованих територій Донецької та Луганської областей: "У будь-який момент рішенням однієї людини ці постачання можуть бути зупинені".
І.Насалик зазначив, що основним джерелом постачання в Україну імпортного антрациту, окрім РФ, була ПАР, проте її ресурс обмежений і не може повною мірою забезпечити Україну.
Глава Міненерговугілля зазначив, що питання імпорту вугілля з Пенсильванії (США) опрацьовувалося з Держдепартаментом США, з посольством і навіть на рівні президентів двох країн. "Говорити, що там є якась корупційна схема, - це смішно. Тим паче контракт, який підписувався між "Центренерго" та США, проходив у посольстві США", - сказав міністр.
За його словами, якщо порівняти за калорійністю та якістю тепловіддачі, то вартість американського вугілля приблизно в межах південноафриканського, проте вартість доставки із США приблизно на 30-35% нижче.
І.Насалик також заявив, що нині енергосистема країни працює з наявністю запасних потужностей, і "немає ніяких застережень щодо того, що у нас були якісь проблеми в проходженні, зокрема осінньо-зимового періоду".
Глава Міненерговугілля зазначив, що нині в Україні запасів вугілля вдвічі більше, ніж було на аналогічний період минулого року, атомні електростанції також працюють у режимі графіка.