Комп'ютерні мережі Кабміну, Київської міської державної адміністрації, десятки державних і приватних великих банків та компаній у вівторок стали жертвами масової вірусної атаки, яка в деяких випадках призвела до зупинки їхніх операцій.
Як захиститися від атаки?
В першу чергу:
- Будьте обережні з файлами та посиланнями, які надсилають інші користувачі. Наразі навіть останні бібліотеки антивірусів не виявляють загрози. Варто проігнорувати незвичні листи, листи від невідомих респондентів.
- На час загострення атаки: відмовтеся від перегляду непотрібних веб-сайтів.
- Зробіть резервні копії всіх необхідних вам в роботі файлів. (DropBox, Google Docs чи зовнішні носії). Якщо ваші файли будуть зашифровані вірусом, ви зможете відновити старі версії файлів з резервної копії.
Після завершення критичного стану із атакою:
- Оновіть операційну систему.
- Оноввіть все програмне забезпечення.
- Завантажте останні бібліотеки антивірусів.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Німеччина пропонує місію НАТО для захисту Гренландії на тлі напруженості через заяви США - ЗМІ
19:17, 11.01.2026
Посилення захисту портів є стратегічним для роботи агросектору в 2026р. - ВАР
12:12, 26.12.2025
Захист хвойних лісів напередодні різдвяно-новорічних свят посилено - "Ліси України"
09:50, 22.12.2025
Україна може запропонувати Польщі співпрацю у захисті від дронів та морській безпеці - Зеленський
14:05, 19.12.2025
AmCham заявляє про загрозу морському експорту та закликає посилити протиповітряний та морський захист України
14:07, 18.12.2025
ОСТАННЄ
Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина
21:41, 13.01.2026
Тимчасовий збій у роботі стаціонарних пунктів моніторингу якості атмосферного повітря стався в Києві
21:06, 13.01.2026
Програма PURL потребує наповнення, в січні зроблено ще недостатньо – Зеленський
21:02, 13.01.2026
Зеленський про ситуацію в Ірані: Режим, який убив стільки людей, не заслуговує на існування
20:55, 13.01.2026
22 депутати фракції "Слуга народу" не голосували за призначення Шмигаля першим віцепрем'єром - міністром енергетики