НБУ попереджає банки про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом
Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектора про здійснювану у вівторок зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на кілька українських банків, а також деякі підприємства комерційного та державного секторів.
"У результаті цих кібератак ці банки зазнають складнощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій", - підтвердили в НБУ інформацію у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
У Нацбанку зазначили, що нині посилено заходи безпеки та протидії хакерським атакам усіх учасників фінансового ринку.
"Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайства в кіберпросторі організовано належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані", - наголосили в НБУ.
Регулятор додав, що відстежує ситуацію і повідомлятиме про поточний стан кіберзахисту банківської системи.
Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", серед потерпілих від дії вірусу, зокрема, компанії "Київенерго" та "Укренерго", деякі держбанки.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Хакери "ВО Team" знищили дані та сервери московського інтернет- провайдера, який обслуговував нафтопромислову галузь РФ
14:16, 28.02.2025
Під час голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони запобігли потенційній DDoS-атаці
21:41, 07.01.2025
Метапневмовірус в Україні з початку епідсезону виявлено у 14 осіб, тенденції до розвитку спалаху не спостерігається - ЦГЗ
18:22, 06.01.2025
Хакери ГУР атакували ресурси російського "Лукойлу"
17:03, 01.01.2025
Мінфін США звинуватив китайських хакерів у зломі та крадіжці документів
09:00, 31.12.2024
ОСТАННЄ
Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб
22:40, 10.03.2025
З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб
22:27, 10.03.2025
РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР
22:02, 10.03.2025
Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції
21:06, 10.03.2025
Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України