Події

Перегляд ціни на російський газ для України за рішенням Стокгольмського арбітражу стосується періоду з квітня 2014 р.

Перегляд ціни на російський газ для України за рішенням Стокгольмського арбітражу стосується періоду з квітня 2014 року, повідомив головний комерційний директор Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю виданню "Новий час".

"Ми просили, щоб переглянули ціну. Це вимога задоволено з квітня 2014 року. На жаль, не з 2011 р., як було зазначено в нашому позові. І ми просили європейську ціну мінус вартість транспортування. Але арбітраж сказав: просто європейська ціна. Адже через харківської знижки в 2011-2014 рр. не є очевидним, що до квітня 2014 року ціна за контрактом була вищою від рівня європейських цін. Тож перегляд ціни буде тільки з квітня 2014 року", - цитує його видання.

За словами Ю.Вітренка, "Нафтогазу" належить компенсація через переплати за газ в четвертому кварталі 2014 року і в 2015 році. "Газпром" зможе отримати доплату за поставки газу в другому кварталі 2014 року. "Коли ми визначимося з деталями розрахунків, буде зрозуміло, скільки, хто і кому винен", - резюмував головний комерційний директор НАК.

Ю.Вітренко також повідомив, що Стокгольмський арбітраж зобов'язав змінити положення контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" про принципі "бери або плати", оскільки воно було надмірним і дискримінаційним.

"У чому була нерозумна надмірність? Наприклад, у тому, що річний обсяг газу, передбачений угодою, перевищує обсяг споживання країни. Виникає питання: а що нам з цим газом робити? Ми забили б повністю підземку, забили б повністю трубу, нам подіти його нікуди. Реекспортувати нам за угодою заборонено (було до рішення арбітражу - ІФ). і ще один економічний аргумент: заплатити ми за нього не можемо, оскільки у компанії таких грошей немає і не може бути, тому що в нас його ніхто не купить, тим паче за такою високою ціною", - цитує його видання.

За словами Ю.Вітренка, в майбутньому принцип "бери або плати" має застосовуватися, але на інших умовах, надлишкові обсяги газу буде неможливо накидати.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ