Події

НАЗК затвердив антикорупційну програму служби експортного контролю на 2017 р.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) затвердило антикорупційну програму Держслужби експортного контролю України (ДСЕКУ) на 2017 рік.

Згідно з повідомленням на сайті Держслужби, метою програми є створення ефективної системи протидії, виявлення і протидії корупції в Держекспортконтролі на основі нових принципів формування і реалізації актикорупційної політики.

Серед перелічених у документі і покликаних забезпечити виконання ДСЕКУ антикорупційних заходів на постійній основі заходів, зокрема: проведення аналізу даних про корупційні ризики в Держекспортконтролі, а також факторів, що сприяють їх виникненню; регулярний моніторинг виконання Держслужбою своїх завдань і функцій з метою виявлення і усунення умов, що сприяють виникненню корупційних ризиків та корупційних правопорушень.

До названих заходів також зараховано: забезпечення фінансового контролю шляхом декларування майна, доходів, витрат посадових і службових осіб ДСЕКУ; створення належних умов для отримання інформації від викривачів корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень, а також створення системи їх захисту та збереження конфіденційності даних.

За даними розміщеного на сайті аналізу корупційних ризиків в ДСЕКУ, до корупційних ризиків із середнім і високим пріоритетом належать, зокрема: надання консультацій з оформлення і подачі в Держслужбу необхідних документів у сфері експортного контролю; прискорення або затягування термінів розгляду заяв суб'єктів міжнародних передач товарів на отримання дозволів на право експорту-імпорту товарів військового призначення; відсутність чіткої процедури проведення розслідувань правопорушень у сфері Держекспортконтролю та відсутність повноважень у профільного відділу відомства виявляти ці правопорушення самостійно; витік інформації з електронних баз даних, що функціонують в ДСЕКУ.

Як повідомлялося, в даний час ДСЕКУ в рамках програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕХВS) Держдепартаменту США проводить оптимізацію процедур національної системи експортного контролю.

Основні заходи реформи передбачають запровадження системи електронного ліцензування, формування єдиного списку товарів, що підлягають Держекспортконтролю, скорочення списку товарів, що підлягають Держекспортконтролю, узгодження процедур експортного контролю України з нормами ЄС.

У рамках проведеної оптимізації роботи автоматизованої системи експортного контролю України, на 2017 рік у системі ДСЕКУ заплановано впровадження системи електронного ліцензування Stratlink, розробленої естонською SpinТЕК.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ