ВР внесла зміни до Сімейного кодексу в питанні забезпечення житлових прав дитини
Представники органів опіки та піклування мають обов'язково брати участь у судовому засіданні, яке розглядає спори щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та місця проживання дитини.
Це визначено в ухваленому Верховною Радою в середу законопроекті №5101 "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини)", підтриманому 231 народним депутатом.
"При розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, в тому числі виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відбирання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов'язковою є участь органу опіки та піклування", - йдеться в нормі, внесеній до Сімейний кодексу України.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Трамп пояснив, чому запросив Путіна до "Ради миру": Ми хочемо всі нації, де люди мають контроль і владу
06:51, 22.01.2026
У Раді відсутні вода та опалення - нардеп
10:01, 20.01.2026
Через напружену ситуацію навколо Гренландії Кошта скликає позачергову Європейську Раду
22:36, 18.01.2026
Трамп оголосив про формування "Ради миру" та перехід до наступної фази мирного плану для Гази
03:04, 16.01.2026
Три дитини вдалося повернути на підконтрольну Україні територію з ТОТ Херсонщини – ОВА
19:08, 15.01.2026
ОСТАННЄ
Жителі Дружківки та Краматорську загинули внаслідок російський обстрілів за добу – обладміністрація
11:51, 22.01.2026
Зеленський підписав укази про державні нагороди: серед нагороджених прем'єр Фінляндії та голови МЗС Литви і Австрії
11:39, 22.01.2026
Віцепрем'єр Качка: результат від вступу в ЄС ми побачимо за 10 років
11:34, 22.01.2026
Розгляд апеляцій на запобіжний захід Тимошенко призначено на 26 січня – АП ВАКС
11:25, 22.01.2026
Українські виробники цементу потребують рівних умов з європейськими колегами в рамках запровадження СВАМ