Події

Україна вже найближчим часом озвучить підсумки вибору зарубіжного постачальника систем зв'язку для ЗСУ

Україна вже найближчим часом планує озвучити підсумки вибору зарубіжного постачальника систем тактичного зв'язку для ЗСУ, вибір буде зроблено з урахуванням, зокрема, відповідності стандартам НАТО оборонних технологій, що постачаються українській стороні, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Олександр Турчинов.

Оцінюючи на прохання журналістів перспективи українсько-турецького ВТС, зокрема у сфері зв'язку, на 13-й міжнародній оборонній IDEF-2017 у Стамбулі, О. Турчинов наголосив: "Поточний широкий порядок ВТС з Анкарою передбачає багато перспективних проектів, виконання вже укладених угод має прискорити створена сторонами спільна робоча група із координації стратегічних проектів".

За словами секретаря Радбезу, оцінки якого наводить у середу на своєму сайті агентство Defence Express, "у наших турецьких партнерів багато ініціатив": "Вони хочуть інвестувати в українські оборонні підприємства", - сказав він.

"Це нові масштабні проекти. Ми їх обговорюємо, і я сподіваюся, що ми перейдемо від теорії до їх практичної реалізації. Це стосується стратегічних напрямів. Таких, як авіація, виробництво двигунів - як авіаційних, так і танкових, - а також і систем зв'язку", - уточнив він, підтвердивши: "Я знаю, що турецька компанія Аselsan дуже активно працює в цій сфері".

"Зараз Міністерство оборони України завершує оцінку зразків сучасних технологій зв'язку різного рівня. Відпрацьовуються всі питання, і я переконаний, що найближчим часом буде оголошено переможця", - сказав секретар РНБО України.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, які критерії будуть визначальними для Києва при виборі закордонного постачальника оборонної продукції і технологій у сфері систем зв'язку, О. Турчинов наголосив: "Для нас дуже важливий ефективний та якісний зв'язок. Усі ці речі враховуватиме Міністерство оборони, визначаючи переможця цієї тестової перевірки. Причому в умовах, максимально наближених до бойових".

"Безумовно, враховуватимуть такі складові, як вартість, можливість одержати кредитну підтримку. Також буде враховувано, наскільки ці технології протестовані з урахуванням стандартів НАТО", - зазначив він, додавши: "тобто всі складові будуть враховані".

Як повідомлялося, Київ і Анкара активізували двосторонню ВТС нової геополітичної ситуації в 2014 році. Серед перспективних напрямів співпраці розглядається бронетанкобудування, авіадвигунобудування, радіолокація, навігація, зв'язок, ракетне озброєння.

За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна" в оборонному секторі, Україна може взяти участь у низці оборонних програм Туреччини зі створення окремих видів озброєнь, зокрема й створення турецького винищувача, а також турецького основного бойового танка (ОБТ) третього покоління Altay. Наразі "Укроборонпром" і турецька Aselsan відпрацьовують можливість налагодження технологічного співробітництва у сфері виробництва оптико-електронного обладнання. Восени 2016 року держфірма "Укрінмаш", що входить до "Укрборонпрому", і турецька Havelsan Hava Elektronik Sanayi підписали угоду про спільну розробку засобів радіотехнічної розвідки (РТР).

На початку 2017 року "Укроборонпром" озвучив плани відкриття в Туреччині представництва держконцерну.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ