Події

Націоналізація "ПриватБанку" мінімізувала ризики для фінансової системи України - думка

Націоналізація "ПриватБанку" була здійснена акуратно, що мінімізує коливання на фінансовому ринку через таке рішення, вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Судячи з того, як було ухвалено це рішення - неконфліктним способом, судячи із заяв керівництва "ПриватБанку", способом, який максимально мінімізує, як кажуть економісти, волатильність, коливання, хитання на ринку, я думаю, що наслідків практично не буде", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

На думку політолога, негативні наслідки були б можливими, якби націоналізація відбувалася конфліктним шляхом.

"Мені здається, що рішення були доволі вивіреними, дуже акуратними й, найголовніше, - компромісними", - сказав він.

В.Фесенко пояснив: "Чому довелося йти на націоналізацію "ПриватБанку"? Проблеми були великі у "ПриватБанку" з реструктуризацією, з фактичною заборгованістю перед Національним банком, і самостійно "ПриватБанк" не міг нормалізувати свою ситуацію".

Він зазначив, що ризики для фінансової та банківської системи виникли б, якби "нічого не робили". "Думаю, що процес міг би бути і стихійним", - сказав політолог.

Він також додав, що ще одним чинником, який сприяв націоналізації банку, була стурбованість МВФ ситуацією в "ПриватБанку".

Як повідомлялося, 18 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перехід 100% акцій ПриватБанку у власність держави.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ