Гройсман висловився за прискорення реформи середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив політичну пропозицію щодо реформи середньої освіти, що передбачає концепцію реформи і комунікаційну стратегію її популяризації.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що реформу необхідно проводити в більш стислі терміни, ніж це передбачено концепцією і проектом закону про освіту, а саме 12-й клас повинен з'явитися в 2029 році для дітей, які підуть до першого класу в 2017 року.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич додала, що є 3 концепції щодо введення нової школи, базова з яких передбачає перехід на нові стандарти освіти для першокласників у 2017 році і поступовий перехід на них в кожному наступному класі, поки не буде введено навчання в дванадцятому класі в 2029 році. Цей варіант вимагає найменше витрат з бюджету.
Другим варіантом є перехід на нові стандарти в 2017 році, як в 1-му, так і в 5-му класі. Третій варіант передбачає перехід на нові стандарти ще і в десятому класі. Два останніх варіанти вимагають великих бюджетних коштів.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Кабмін доручив МОЗ і Держпродспоживслужбі контролювати ціни на ліки - Свириденко
11:39, 14.01.2026
Свириденко до громадян: просимо поставитися з розумінням і подбати про ощадливе використання електроенергії
13:50, 13.01.2026
Свириденко доручила Міненерго і Мінфіну опрацювати доплати для енергетиків
21:22, 12.01.2026
Кабмін розробить програму підтримки для людей, що працюють в ремонтних бригадах - Зеленський
20:56, 12.01.2026
Голова освітнього комітету допускає позбавлення права на відстрочку чоловіків віком 25+, які вступають у заклади вищої, передвищої та фахової освіти
13:11, 11.01.2026
ОСТАННЄ
Зеленський провів розмову з переговорною групою: Треба активно рухатися щодо документів
20:12, 14.01.2026
Фонд Пінчука проведе низку українських заходів у Давосі з нагоди ВЕФ 2026
19:49, 14.01.2026
Зеленський доручив переглянути правила щодо комендантської години на час холодів
19:44, 14.01.2026
Зеленський анонсував створення штабу координації ситуації в Києві, в енергетиці України буде запроваджено режим НС
19:40, 14.01.2026
Окупанти скинули авіабомби на Таврійське біля Запоріжжя, поранені двоє мешканців – обладміністрація