Події

Глава "Нафтогазу" вважає неможливим укладання мирової угоди з "Газпромом"

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає за неможливе укладання мирової угоди з російським "Газпромом" щодо позову між компаніями, що розглядається в Стокгольмському арбітражі.

"Спроб (укладання - ІФ) світової угоди не було. Я думаю, що в цій ситуації це неможливо, тому що дуже велика різниця між позиціями сторін, настільки цей арбітраж є політично значущим і важливим, що я б не чекав ніякої світової угоди в цьому конкретному випадку", - сказав він ефірі телеканалу 3s.tv у понеділок увечері.

А. Коболєв нагадав, що сторони вже завершили усні слухання як щодо угоди на постачання, так і щодо угоди на транзит газу. Очікувані терміни оголошення рішення - перший квартал 2017 року - за угодою на постачання, другий квартал 2017 року - щодо транзиту. При цьому він зазначив, що рішення Стокгольмського арбітражу не може бути оскаржене по суті, а тільки в рамках процесуальних порушень у шведському суді.

Глава НАК також зазначив, що не варто порівнювати процес між "Нафтогазом" і "Газпромом" із справою "ЮКОСа", відповідачем у якій виступає держава в особі Російської Федерації. "У нашому випадку відповідачем є комерційна компанія "Газпром", Відповідно, механізмів і шляхів реалізації рішення (арбітражу - ІФ) значно більше", - сказав він.

Як повідомлялося з посиланням на річний звіт НАК, загальні вимоги "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" у рамках позову в Стокгольмському арбітражі станом на 31 липня 2016 року становили $28,3 млрд. З них за угодою на постачання газу - $18,1 млрд, зокрема, $14,2 млрд стосується питання цін на газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. Вимоги щодо транзитної угоди становили $10,2 млрд.

Загальні зустрічні вимоги "Газпрому" до "Нафтогазу" - $38,7 млрд. Майже уся ця сума стосується угоди на постачання газу: $29,2 млрд - санкції за принципом "бери або плати" за 2012-2014 рр. і третій квартал 2015 року; $2,2 млрд - питання спірної ціни на газ у четвертому кварталі 2013 року і другому - 2014 року. Вимоги російської компанії щодо транзитної угоди - $6 млн і стосуються 5 млн куб. м балансуючого газу.

Еще по теме

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ