Події

Українська сторона в Мінську проводить переговори про схему розрахунків за водопостачання непідконтрольних територій Донбасу

Підгрупа з економічних питань Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську спільно з ОБСЄ розробляють механізм розрахунків за водопостачання, повідомив міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб розповів міністр Вадим Черниш.

"Це (водопостачання - ІФ) велика проблема Донецької та Луганської областей. В Луганській області — це Попаснянський водоканал, який забезпечує 50 тис. населення на підконтрольній території, 300-400 тис. на непідконтрольній. Зараз ми домовилися з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (там велика заборгованість за електроенергію), і він погодився профінансувати електроенергію для підприємства на два місяці, щоб закачати воду в опалювальні системи. Це зробило міністерство. Якби ми напередодні не запустили воду по всім системам опалення у Луганській області, у нас би була проблема не лише з питною водою, але і з опаленням", - розповів В. Черниш в інтерв'ю "Громадському радіо".

Також за його словами, складно оцінити стан і готовність одного з найбільших постачальників води населенню в Донецькій області - "Вода Донбасу", оскільки місцевість часто замінована.

"Я був там місяць тому на одному з об'єктів, що покликаний забезпечувати водопостачання навіть у випадку руйнування водогонів у районі Авдіївки і Пісок. Там заміновано, багато невикористаних залишків, ми не розуміємо стан труб, які там є", - розповів В. Черниш.

За словами міністра, система водопостачання працює так, що 80% воду качають на непідконтрольну Києву територію Донбасу, а гроші з тієї території не надходять у зв'язку з відсутністю банківської системи.

"Тому зараз в Мінському процесі група з соціально-економічних питань разом з ОБСЄ шукають схему, яким чином організувати механізм розрахунків, щоб ми кожного разу не були в такій ситуації, коли хтось має давати гроші (хоча гроші, за нашими даними, там збираються)" – розповів міністр.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ