Події

Лутковська просить омбудсмена РФ перевірити умови утримання Умерова в психіатричній лікарні

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням перевірити умови утримання і стан здоров'я громадянина України, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в психіатричній лікарні у м. Сімферополі (Крим).

Відповідне звернення було направлено після того, як дочка В. Умерова повідомила, що під час відвідування нею батька 21 серпня вона помітила різке погіршення стану його здоров'я, повідомляється на сторінці уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Facebook у вівторок.

У цьому зверненні В. Лутковська також просить надати І. Умерову необхідну медичну допомогу.

Як повідомлялося, в першій половині серпня 2016 року суд у Сімферополі задовольнив клопотання слідчого УФСБ про переведення 59-річного І. Умерова до стаціонару для проведення судово-психіатричної експертизи.

12 травня співробітники ФСБ РФ вручили І. Умерову підписку про невиїзд і відвезли до ФСБ у Сімферополі.

"Прокурор" анексованого Криму Наталія Поклонська на Facebook написала, що "в березні 2016 року громадянин Умеров, перебуваючи на території України, виступав у прямому ефірі телеканалу АТR, де публічно закликав до порушення територіальної цілісності РФ. Потім виступи Умерова були розміщені в мережі Sінтернет".

У зв'язку з цим слідчі кримського управління ФСБ РФ порушили кримінальну справу стосовно S. Умерова за підозрою до закликів до порушення територіальної цілісності РФ.

13 травня прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом затримання S. Умерова співробітниками ФСБ РФ на території анексованого Криму за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла). У відомстві нагадали, що S. Умеров – патріот України і завжди виступає проти окупації Російською Федерацією півострова Крим, у зв'язку з чим його і звинувачують e здійсненні публічних закликів і дій, спрямованих на зміну територіальної цілісності РФ.

У квітні Верховний суд Криму визнав кримськотатарський меджліс екстремістською організацією і заборонив його діяльність e Росії. Це рішення викликало різку критику України та Заходу.

ЄС закликав окупаційну владу Криму звільнити І. Умерова.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ