Події

СММ ОБСЄ надалі фіксує невідведене важке озброєння та стикається з перешкоджанням роботі в зоні АТО - Гуг

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ надалі фіксують не відведене від лінії розмежування важке озброєння, зокрема на територіях, підконтрольних "ЛНР", а також стикаються з перешкоджанням їхній роботі, заявляє перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Гуг.

"Ми фіксуємо вирви, які доводять, що у Богданівці та Миколаївці було застосовано зенітно-ракетні комплекси. Аеророзвідка СММ також свідчить, що на території "ЛНР" перебувають 47 зенітно-ракетних установок поблизу Міусинська", - сказав А.Гуг на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Він розповів про випадки, коли раніше відведене важке озброєння повертається на колишні позиції. "Ми це фіксували з двох сторін на лінії зіткнення, кількість таких порушень за останній тиждень подвоїлася", - сказав А.Гуг.

Перший заступник голови місії наголосив, що така ситуація є наслідком браку довіри сторін у питанні відведення важкого озброєння. "Без такої довіри кожна сторона боїться, що вакуум, який утворився, заповнить інша сторона", - пояснив він.

А.Гуг також поінформував, що спостерігачі надалі стикаються з фактами перешкоджання їх доступу, і у зв'язку з цим відзначив незадовільну роботу Спільного центру з контролю та координації (СЦКК). "СЦКК не зміг повністю реалізувати свій потенціал, спостерігачі місії на сьогодні не мають безперешкодного доступу. А без цього не може бути ні перевірки, ні довіри. Якщо немає довіри, то не буде і миру", - зазначив перший заступник голови місії.

Він також наголосив, що за останній тиждень ситуація в зоні АТО залишалася складною, спостерігачі зафіксували 1,8 тис. вибухів. А.Гуг також повідомив, що нині чисельність особового складу СММ ОБСЄ становить 706 спостерігачів, 578 із них працюють безпосередньо в зоні АТО.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ