Міністр інфраструктури вважає ганьбою запуск е-декларування без сертифікації
Запуск системи електронного декларування активів чиновників без належної сертифікації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) є неприпустимим і навіть ганебним, вважає міністр інфраструктури Володимир Омелян.
"Я вважаю, що це ганьба. Пояснення можна знайти усьому, але такі речі недопустимі", - сказав міністр у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.
В.Омелян зазначив, що сам планує подати електронну декларацію у вересні, проте якщо до цього моменту сертифікат відповідності ще не буде отримано, міністр готовий подати декларацію ще раз.
"Я подам декларацію одразу, як можу знайти час на це. Думаю, у вересні. Якщо буде необхідно, подам її ще раз", - додав міністр.
Як повідомлялося, глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Наталія Корчак заявила про запуск відомством системи електронного декларування з 15 серпня попри відсутність необхідно атестата від Держспецзв'язку, що викликало неоднозначну реакцію громадськості.
Зокрема, в "Transparency International Україна" висловили обурення запуском системи без належної сертифікації та вважають, що відповідальні за це посадові особи мають піти у відставку.
Голова комітету Верховної Ради з протидії корупції, депутат від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв закликав наразі не подавати електронних декларацій, щоб не "потурати шахраям", і боротися за виправлення ситуації, оскільки система декларування без сертифікації не є офіційним джерелом доказів для правосуддя.
Згідно із законом про запобігання корупції в 2016 році, розширені електронні декларації мають подати в 60-денний термін після запуску системи е-декларування посадові особи, що обіймають відповідальне та особливо відповідальне становище. Серед них, зокрема, президент і прем'єр-міністр з радниками та помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії та АМКУ, голови ФДМ та НБУ і їхні заступники, народні депутати, а також особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", а також судді, прокурори та слідчі, керівники, заступники керівників держорганів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.