Події

ЛЕО повністю втратило контроль над своїми активами на окупованому Донбасі

ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО) остаточно втратило контроль над усіма своїми ресурсами, розташованими на територіях, непідконтрольних українській владі, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор компанії Володимир Грицай.

За його словами, з 1 серпня припинилися взаємодія і обмін інформацією фактично з усіма районами електричних мереж (РЕМ) на непідконтрольних територіях.

Це стало наслідком того, що керівництво так званої "ЛНР" з 15 липня єдиним постачальником електроенергії визначило підприємство "Торговий дім "Нафтопродукт", яке незаконно захопило всю матеріально-технічну базу ЛЕО, що на окупованих територіях.

При цьому в 20-х числах липня стало відомо, що під час зустрічі з працівниками ЛЕО, які виконують обов'язки на окупованій території Луганської області, з використанням методів психологічного тиску їм було запропоновано підписати трудові договори з ТД "Нафтопродукт".

В результаті з 1 серпня всі колективи РЕЗ на непідконтрольної території перейшли під управління постачальника "ЛНР", уклавши з ним трудові угоди.

В.Грицай наголосив, що від початку липня, коли ситуація на непідконтрольних територіях почала швидко погіршуватися, керівництво ЛЕО спробувало звернути увагу керівництва країни на те, що відбувається. Про ситуацію, що склалася, оперативно повідомлялося прем'єр-міністру України, секретарю РНБО, голові СБУ, керівникам ДП "Енергоринок", НКРЕКП, міністру енергетики та вугільної промисловості й багатьом іншим.

При цьому керівник ДП "Енергоринок" був повідомлений про неможливість виконання ЛЕО зобов'язань за договором купівлі електроенергії, переміщеної з контрольованої на неконтрольовану територію. Тим часом допомогу підприємство не отримало.

Внаслідок того, що ЛЕО, фактично, вже не контролює власну інфраструктуру на непідконтрольних територіях, виникла загроза для енергетичної безпеки всієї України.

"Тому ЛЕО наполягає, щоб у керівництві країни відбулося обговорення проблеми, що склалася з пошуком шляхів вирішення, було скасовано зобов'язання підприємства з купівлі різниці перетоків електроенергії, переміщеної з контрольованої на неконтрольовану територію, а також, щоб це питання було винесено на обговорення мінських підгруп", - резюмував В.Грицай.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ