Луценко запропонував депутатам оформити допуск до держтаємниці для ознайомлення з розслідуванням Іловайської трагедії
Генеральний прокурор України Юрій Луценко звернувся до народних депутатів із пропозицією оформити документи, що дозволяють їм допуск до державної таємниці, щоб вони могли ознайомитися з висновками експертів і слідчих, що працюють із розслідуванням подій поблизу Іловайська в серпні 2014 року.
"Генеральний прокурор звертається до всіх народних депутатів оформити в установленому порядку допуск до державної таємниці", - сказав Ю.Луценко під час традиційної години запитань до уряду на пленарному засіданні Верховної Ради України в п'ятницю.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", генпрокурор нагадав депутатам, що після того, як вони оформлять допуск до держтаємниці, вони мають передати відомості про це голові Верховної Ради України Андрію Парубію, який направить їх до Генеральної прокуратури.
Ю.Луценко повідомив, що експерти нині вже завершують свою роботу щодо розслідування Іловайської трагедії.
Він заявив, що розраховує в цій справі на депутатів, і наголосив, що їх допуск до державної таємниці та вивчення матеріалів Іловайської трагедії, зокрема експертних висновків, дасть змогу об'єктивно розслідувати цю справу. "Допуск депутатів до матеріалів і висновків експертів дасть можливість без порушення закону донести народу України об'єктивну істину у цій справі, уникнути фальсифікацій і політичних ігрищ", - сказав Ю.Луценко.
Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 р. поблизу Іловайська (Донецька обл.) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також захоплення в полон українських силовиків. Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію парламенту з розслідування обставин події.
Згідно з попереднім звітом ТСК, оприлюдненим 20 жовтня 2014 р., до трагедії поблизу Іловайська призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея та начальника Генштабу В.Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював уведення воєнного стану.
У тексті попереднього звіту ТСК сказано, що "в основі причин, які призвели до Іловайської трагедії, лежать фундаментальні проблеми в організації оборони країни".
Заступник генпрокурора - головний військовий прокурор України Анатолій Матіос із посиланням на результати комплексної експертизи повідомив, що внаслідок подій поблизу Іловайська Донецької області в серпні 2014 року 366 українських військовослужбовців і правоохоронців загинули, 429 дістали поранень. Ще близько 180 людей вважаються зниклими безвісти.