Російський суд виніс Савченко обвинувальний вирок
Донецький міський суд Ростовської області виніс обвинувальний вирок українській льотчиці Надії Савченко, обвинуваченій у справі про вбивство російських журналістів у самопроголошеній Луганській Народній Республіці (ЛНР), передає кореспондент "Інтерфаксу".
"Савченко Надія Вікторівна скоїла вбивство Корнелюка і Волошина групою осіб за попередньою змовою з мотивів ненависті і ворожнечі", -сказав голова колегії суддів Леонід Степаненко.
Він додав, що Н.Савченко також незаконно перетнула кордон РФ.
За версією звинувачення, український офіцер Н.Савченко 17 червня минулого року перебувала в розташуванні батальйону "Айдар" біля селища Металіст Слов'яносербського району Луганської області. Там вона вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу ділянки блокпоста ополченців ЛНР з розташованими на ньому мирними громадянами, зокрема трьома росіянами - кореспондентами ВДТРК. У результаті обстрілу двоє з них - Ігор Корнелюк та Антон Волошин - були вбиті.
Крім того, українці інкримінується незаконний перетин російського кордону з території Луганської області, яке вона зробила не пізніше 23 червня 2014 року біля місцевого пункту пропуску Донецьк-Північний.
Обвинувачена та її захист категорично заперечують її причетність до перерахованих злочинів. Вони заявляють, що Н.Савченко в момент загибелі журналістів вже перебувала в полоні і перебувала в центрі Луганська, що підтверджується білінгом її телефонів, а також показаннями експерта, яка за відеозаписом затримання українки зробила висновок про те, що воно відбулося за годину до їхньої загибелі. Після майже тижневого утримання в полоні в Луганську, стверджує підсудна, її вивезли на територію Росії і привезли до будівлі регіонального управління СК у Воронезькій області.
Н.Савченко перебуває під арештом у Росії з липня 2014 року. Наразі вона утримується в СІЗО 3 Новочеркаська, на відстані близько 100 кілометрів від ростовського Донецька, де проходить суд. Під час засідання 17 грудня минулого року Н.Савченко оголосила голодування до кінця процесу у її справі, а 4 березня - заявила про сухе голодування, відмовившись пити воду, проте перервала її 10 березня до винесення вироку суду.
Повна версія доступна за передплатою.