Причиною різночитань під час визначення терміну звільнення судді за порушення присяги є помилки в законодавстві - ВРЮ
Вища рада юстиції (ВРЮ) України вважає, що причиною різночитань під час визначення крайнього терміну для звільнення судді за порушення присяги є помилки в нинішньому законодавстві.
"Законодавець заклав певні проблемні моменти в законодавство",- повідомив голова ВРЮ Ігор Бенедисюк на брифінгу в Києві в п'ятницю.
Він зазначив, що, згідно із законом "Про забезпечення права на справедливий суд", порушення присяги суддею зараховано до видів дисциплінарної провини і встановлено крайній термін для притягнення до відповідальності в три роки. Водночас перехідними положеннями закону встановлено, що з 28 лютого по 28 березня 2015 року діяла норма закону "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якою крайнім терміном для притягнення за дисциплінарну провину суддів є один рік.
Як повідомлялося, голова ВАСУ Олександр Нечитайло повідомив про неможливість притягти до дисциплінарної відповідальності більшість суддів, які судили учасників Євромайдану, через закінчення термінів давності.
За його словами, закон "Про забезпечення права на справедливий суд" вніс до законодавства правову колізію, оскільки його норми встановлюють трирічний термін притягнення до дисциплінарної відповідальності, а перехідні положення встановлюють з 27 лютого по 28 березня термін в один рік. "Нам заважає цей ляп (у законі - ІФ)", - сказав О.Нечитайло, додавши, що розуміє негативний резонанс навколо таких рішень ВАСУ, але остаточне рішення в цьому питанні, за його словами, ухвалить Верховний Суд.