Генпрокурор України Шокін перебуває у відпустці
За даними начальника Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергія Горбатюка, генпрокурор Віктор Шокін наразі перебувають у відпустці.
"Наскільки мені відомо, він пішов у відпустку", - сказав С. Горбатюк на брифінгу в середу в Києві, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.
Водночас, він ухилився від відповіді на запитання, чи подав генпрокурор у відставку, зазначивши, що це питання журналістам варто адресувати самому В. Шокіну.
Як повідомлялося, 16 лютого президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив В. Шокіна подати у відставку.
"Сьогодні вранці я зустрічався і мав серйозну розмову з генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку", - йдеться у зверненні глави держави.
"Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким у Генпрокуратурі України чинили опір десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань тощо. Це з одного боку. З іншого: Генпрокуратура, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора", - наголосив президент.
Водночас народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм повідомив, що В. Шокін написав заяву про звільнення його з посади генерального прокурора України, проте підтвердження цієї інформації від офіційних осіб на той момент не було.
В. Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президента за згодою парламенту. Водночас, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, наслідок чого має бути його відставка з посади.