Події

Змінами до Конституції Україна скаже про відсутність "умов воєнного стану" в країні - Шишкін

Екс-суддя Конституційного Суду України (2006-2015) Віктор Шишкін вважає, що внесенням змін до Конституції України скаже про відсутність умов воєнного стану в країні.

"Якщо Україна змінює свою Конституцію, то вона цим підтверджує, що у неї немає умов воєнного стану. Я категорично проти будь-яких змін до Конституції, навіть суперпрогресивних, сьогодні, в умовах наявності воєнного стану. У нас є умови воєнного стану. На мене всі накинулися і сказали, що президент не ввів воєнний стан. Але у нас в Конституції є кілька термінів: "введення воєнного стану" та "наявність умов воєнного стану", - сказав він в ефірі політичного ток-шоу "Шустер Live" у п'ятницю ввечері.

В.Шишкін вважає, що внесення змін до Конституції України за наявності умов воєнного стану можуть допомогти російському керівництву реабілітувати себе на міжнародній арені і відкидати звинувачення в тому, що Росія є агресором щодо України.

На його думку, саме Конституційний Суд має оцінити наявність умов воєнного стану. В.Шишкін нагадав, що у своїй окремій думці у середині 2015 року перерахував практично всі нормативні акти, ухвалені парламентом, президентом, Кабінетом Міністром, які в сукупності дають "таке стовідсоткове явище як наявність умов воєнного стану".

"У законах України, актах Верховної Ради України, президента безапеляційно констатується оцінка військових дій, які відбуваються в Україні протягом 2014-2015 років, такими термінологічними конструкціями як "війна", "військова агресія", "неприхована агресія", "збройна агресія", "безпосереднє військове вторгнення", "ескалація", "окупація", "окупаційні сили", "відсіч збройній агресії", "бойові дії". Хіба це термінологія не умов воєнного стану? Тоді скажіть, якого ж положення ця термінологія, яку застосовує уряд, президент і парламент?" - пояснив він.

Стаття 157 Конституції України свідчить про те, що її не може бути змінено в умовах воєнного або надзвичайного стану".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ