"Газпром" має подати відкликання на позов "Нафтогазу" до Стокгольмського арбітражу до 9 жовтня
ВАТ "Газпром" має подати відкликання на позовну заяву НАК "Нафтогаз України" до Арбітражного суду торгової палати за умовами укладених у 2009 році контрактів на постачання і транзит природного газу в термін до 9 жовтня 2016 року, говориться у звіті уряду України про виконану роботу.
"Згідно із затвердженим складом трибуналу процесуальним графіком проведення арбітражу 30 квітня 2015 р. компанія ("Нафтогаз" – ІФ) подала позовну заяву в арбітражний справі V2014 / 129. У термін до 9 жовтня 2016 відповідач (ВАТ "Газпром") має подати відкликання на позовну заяву", – наголошується в документі, оприлюдненому на сайті уряду у вівторок.
У ньому вказується, що процесуальний графік проведення арбітражу у справі V2014/129 був затверджений 5 березня 2015 року.
Як повідомлялося, "Нафтогаз" за "транзитному" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором "Укртрансгазу" як оператору газотранспортної системи країни відповідно до вимог Третього енергопакета, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.
Грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять понад $11,7 млрд. Ці вимоги стосуються невиконання умов контракту до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій 2015 року
Щодо контракту з "Газпромом" на постачання газу від 2009 року "Нафтогаз" зазначає: його вимоги до російської компанії в прохідному з червня 2014 року арбітражному провадженні у Стокгольмі перевищують $12 млрд. Вони пов'язані з закупівлями газу з 2010 року (після першого звернення до "Газпрому" з пропозицією привести ціни у відповідність з поточним ринковим рівнем згідно з умовами контракту) до 2014 року за цінами вище ринкових.
Зустрічні вимоги "Газпрому" становлять $26,7 млрд, з яких $2,1 млрд – спірна різниця між обґрунтованою, на думку "Нафтогазу", ціною за газ, імпортований у четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014 року, і ціною за оскарженою формулою контракту, тоді як інші претензії пов'язані з положенням "бери або плати".
"Нафтогаз" наполягає на тому, що положення "бери або плати" в поєднанні з положеннями контракту (зокрема, способом встановлення ціни і забороною реекспорту газу) є дискримінаційним та не може застосовуватися в цьому випадку.