Стрес-тести пройшли або докапіталізувались за їхніми підсумками 9 із 20 найбільших банків України
Національний банк України (НБУ) завершив діагностику (стрес-тестування) найбільших 20 банків, за підсумками якої у чотирьох банків потреба в докапіталізації була відсутня, а п'ять банків уже виконали програму докапіталізації, повідомила директор департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.
"Зараз проводиться активна робота з шістьома банками, до них приєднаються ще три після затвердження їх результатів. Щодо двох банків робота на завершальній стадії погодження програми", - наводить її слова прес-служба НБУ в середу за підсумками традиційної зустрічі керівництва центробанку з банкірами, що відбулася напередодні.
К.Рожкова нагадала, що програма докапіталізації за підсумками стрес-тестування розрахована на три роки.
Із завдань на 2016 рік директор департаменту назвала діагностику ще 40 банків, яка має розпочатися в травні, а також діагностику операцій із пов'язаними особами по всій банківській системі.
За її словами, Нацбанк очікує, що у 2017 році банки вийдуть на операційний прибуток.
Окрім цього, одним з основних напрямів роботи в 2016 році стане впровадження нагляду на консолідованій основі, повідомила К.Рожкова.
Як повідомлялося, за результатами першого етапу стрес-тестування, проведеного в 2014 році, із 35 найбільших банків, яких він стосувався, 18 потребувало докапіталізації на суму 66 млрд грн: 13 банків змогли збільшити капітал, а п'ять були виведені з ринку.
Перший заступник глави НБУ Олександр Писарук зазначав, що якщо перший етап стрес-тестування проводився щодо діяльності банків за відносно благополучний 2013 рік, то другий етап стрес-тестування стосувався найбільш складного 15-місячного періоду - весь 2014 рік і перший квартал 2015-го.