Події

Спікер АП підтверджує історію про незаконне затримання спостерігачів СММ ОБСЄ у підконтрольній бойовикам Горлівці

Спікер Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко підтверджує інформацію про те, що на непідконтрольній Києву території Донецької області бойовики незаконно затримали спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, обшукали їх, після чого відпустили.

На брифінгу в суботу в Києві, відповідаючи на запитання про достовірність такої інформації, він сказав: "Це інформація з офіційного звіту місії ОБСЄ". "Вона надійде у вищий штаб ОБСЄ, і будуть зроблені відповідні висновки, зокрема, я так думаю, буде повідомлена Російська Федерація, яка, власне, і підтримує ці бандформування", - додав А. Лисенко.

У звіті СММ ОБСЄ за 7 січня, оприлюдненому 8 січня, зазначено, що в контрольованій "ДНР" Горлівці (39 км на північний схід від Донецька) спостерігачів спецмісії обшукали озброєні представники "ДНР". Згідно зі звітом, членів патрульної місії ОБСЄ змусили вийти з автомобіля і лягти на землю. Потім представники "ДНР" обшукали автомобіль СММ щодо наявності відеоматеріалів, після чого спостерігачів доправили до "будівлі військового типу". Прибулий туди "командир" "ДНР" вибачився за інцидент. У підсумку спостерігачів спецмісії звільнили через 35 хвилин після затримання.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ