Події

Залізничне сполучення на півдні Бельгії паралізовано страйком

Лише 5% потягів вийшли на маршрути в середу в південному франкомовному регіоні Бельгії - Валлонії – через страйк залізничників, повідомляють бельгійські ЗМІ.

За їхніми даними, у Фландрії циркулюють 60% потягів.

Перший із серії січневих страйків, оголошених франкофонними профспілками залізничників, триватиме дві доби. Акція почалася увечері у вівторок і завершиться увечері в четвер. Відновлення нормального руху не очікується раніше ранку п'ятниці.

"На півдні країни блоковані провінції Ено і Намюр. Жоден потяг не вирушить у Брюссель з міст Турне, Монс, Намюр і Шарлеруа. Деякі потяги виходять з Льєжа в столицю, але їх украй мало", - цитують ЗМІ комюніке Національного товариства бельгійських залізниць (SNCB).

У комюніке уточнюється, що "валлонський напрямок зупинено". На фламандському напрямку є проблеми на відрізку Антверпен-Брюссель, зокрема через те, що цей маршрут після столиці продовжується у Валлонію, в Шарлеруа, уточнюють у SNCB. Інші напрямки з Брюсселя у Фландрію не зазнали страйків, але в ці напрямки вирушає незначна кількість потягів через зупинений рух у Валлонії.

На міжнародних лініях в середу рух швидкісного потяга Thalys буде повністю зупинений. В четвер увечері очікуються тільки два склади Thalys з Парижа. Порушений і рух міжнародного швидкісного потягу Eurostar, повідомляє SNCB.

Страйкарі вимагають збереження мінімально необхідного штату працівників залізниці, притому, що 30% залізничників досягнуть пенсійного віку до 2019 року. Вони також виступають проти плану підвищення продуктивності праці, висуненутого міністром транспорту Жаклін Галан, який почне поступово застосовуватися з січня.

Окрім 6 і 7 січня, на залізниці в січні очікуються ще три дні страйків. Для значної частини населення країни, яка щодня переміщується на роботу і навчання на внутрішніх потягах, це серйозна перешкода, особливо в період студентських іспитів. Уряд назвав дії страйкарів "безвідповідальними і неконструктивними".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ