У п'ятницю почалося членство України в Раді безпеки ООН
1 січня 2016 року стартує членство України в Раді безпеки ООН, нагадує президент України Петро Порошенко.
"Сьогодні починається членство України в РБ ООН. Ми знаємо ціну миру і справедливості!", - написав П.Порошенко у своєму Twitter в п'ятницю.
Як повідомлялося, 15 жовтня 2015 року держави-члени ООН на таємному голосування обрали Україну одним з 10 непостійних членів Ради безпеки ООН терміном на два роки - 2016-2017 рр. За таке рішення проголосували 177 країн за 129 необхідних.
Згідно зі Статутом ООН, Рада безпеки несе головну відповідальність за підтримку міжнародного миру і безпеки. Рада Безпеки складається з 15 членів ООН. Кожен член Радбезу має один голос. Члени ООН погоджуються, відповідно до чинного статуту, підпорядковуватися рішенням Ради безпеки та виконувати їх.
Рада безпеки ООН відіграє провідну роль у визначенні наявності загрози миру або акту агресії. Вона закликає сторони в спорі врегулювати його мирним шляхом і рекомендує методи врегулювання або умови врегулювання. В деяких випадках Радбез може вдаватися до санкцій або навіть санкціонувати застосування сили з метою підтримання або відновлення міжнародного миру та безпеки.
Крім того, Радбез виносить Генеральній Асамблеї рекомендації щодо призначення нового Генерального секретаря ООН і прийому нових членів до складу ООН. Генеральна Асамблея та Рада безпеки обирають суддів Міжнародного суду.
Рада безпеки ООН складається з 15 членів: п'яти постійних (Китай, Російська Федерація, Сполучене Королівство, Сполучені Штати та Франція) і десяти непостійних членів, яких обирають на дворічний термін.
Кожен член Ради по черзі головує в ній протягом одного місяця, причому вибір головуючих у Раді держав-членів здійснюється в англійському алфавітному порядку.