Події

Кабмін затвердив нову методику оцінки державного та комунального майна, колишні акти та висновки оцінки дійсні

Уряд України затвердив методику оцінки об'єктів державної та комунальної власності і майна з державною або комунальною часткою, окрім випадків оренди або концесії таких об'єктів і відчуження майна згідно із законом "Про правовий режим майна у Збройних силах України".

Відповідні зміни до Методики оцінки майна, затвердженої постановою уряду №1891 від 10 грудня 2003 року, внесено іншою постановою Кабінету Міністрів №1033 від 25 листопада, текст якої оприлюднено на веб-сайті уряду.

Як зазначено в повідомленні Фонду державного майна (ФДМ) у вівторок, прем'єр-міністр підписав документ на засіданні 14 грудня.

За даними ФДМ, в основу оцінки за новою методикою, зокрема, покладено поняття ринкової вартості об'єкта, замість використовуваної раніше балансової звітності, і оцінку будь-якого комунального та державного майна здійснюватимуть незалежні оцінювачі.

Крім того, початкову вартість продажу всіх контрольних пакетів акцій об'єктів групи "Г" і паливно-енергетичного комплексу погоджуватиме створена Кабінетом Міністрів робоча група, до якої увійдуть представники міністерств та міжнародних організацій, уточнюють у ФДМ.

При цьому, зазначають у ФДМ, така робгрупа, на відміну від передбаченої колишньою методикою конкурсної комісії, може лише збільшити початкову вартість продажу, а зменшити - ні.

Згідно із зазначеною постановою уряду, акти оцінки та висновки щодо вартості майна, складені та затверджені згідно з методикою в колишній редакції, є дійсними протягом усього встановленого для таких документів терміну дії.

Згідно з новою Методикою оцінки майна, зокрема, підготовчий етап для визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна, а також об'єктів незавершеного будівництва та єдиних цілісних майнових комплексів передбачає проведення в один етап інвентаризації таких об'єктів у термін до 15 календарних днів створеною органом приватизації інвентаризаційною комісією.

Мінімальний термін передачі балансоутримувачем вихідних даних органу приватизації як замовнику незалежної оцінки таких об'єктів встановлює ФДМ, максимальний - до 25 календарних днів після дати оцінки.

У разі приватизації державних і таких, що перебувають у комунальній власності, пакетів акцій, зокрема створених у процесі корпоратизації або приватизації холдингових компаній із державною (комунальною) часткою не менше ніж 50% у статутних капіталах таких компаній, інвентаризація здійснюється згідно зі встановленим Міністерством фінансів порядком у термін до 20 календарних днів, а в разі продовження - не більше ніж 35 календарних днів.

Згідно з новою Методикою оцінки майна, до вартості запланованих до приватизації державних (комунальних) часток під час оцінки орендованого майна включається будь-яке майно, придбане орендарем за державні (комунальні) кошти, а також невід’ємні поліпшення, здійснені без згоди орендодавця.

Початкова ціна вартості пакетів акцій холдингових компаній встановлюється на підставі визначеної шляхом незалежної оцінки ринкової вартості пакетів цінних паперів.

При цьому, у разі якщо термін до дати оцінки пакета акцій з дати затвердження акта оцінки, проведеної з метою визначення розміру статутного капіталу державної холдингової компанії, не перевищує одного року, початкова ціна такого пакета може встановлюватися на рівні його номінальної вартості.

Згідно з новою Методикою оцінки майна, термін проведення незалежної оцінки об'єктів малої приватизації, за винятком об'єктів, що продаються разом із земельними ділянками, становитиме два місяці, термін надання в орган приватизації звіту щодо оцінки з висновком про вартість на рецензування і затвердження - максимум протягом 15 календарних днів до закінчення зазначеного двомісячного терміну проведення такої оцінки.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ