Глава СОТ шкодує з приводу повільного перебігу переговорів щодо глобальної торгівлі, закликає країни подумати про майбутнє організації
Глава світової організації торгівлі Роберту Азеведу визнав, що багатосторонні переговори у рамках Дохійського раунду з питань глобальної торгівлі відбуваються надто повільно, він закликав країни бути гнучкішими і замислитися про майбутнє СОТ і продовження переговорів у рамках Дохійського раунду.
"Багатосторонні переговори тривають повільно. Країни-члени більше фокусуються на роботі над двосторонніми і регіональними торговими угодами. Нам потрібно подумати над майбутнім. Члени СОТ повинні зрозуміти, що саме вони хочуть від майбутнього організації, чи хочуть вони вести переговори (у рамках Дохійського раунду - ІФ) далі. Ми вирішуватимемо не лише поточні питання, а й маємо озирнутися навколо й визначити, яке наше загальне бачення перспектив глобальної торгівлі", - сказав Р.Азеведу на брифінгу перед відкриттям міністерської конференції СОТ у вівторок у Найробі.
При цьому він закликав усі країни СОТ "бути реалістичними і гнучкими у відстоюванні своїх позицій".
Генеральний директор СОТ висловив сподівання, що "в Найробі зможемо завершити переговори з багатьох торгових питань - продовольча безпека, транспарентність СОТ, а також вжити заходів щодо бідних країн і електронних послуг".
"У нас дуже цікавий продуманий порядок денний у Найробі, але має бути ще довгий шлях. Якщо зможемо знайти консенсус із спірних питань - то це буде успіх", - сказав він.
У вівторок у Найробі (Кенія) починає роботу ювілейна десята міністерська конференція Світової організації торгівлі. Конференції проходять раз на два роки і є найвищим органом організації, що визначає правила СОТ.
З глобального порядку денного всіх, безумовно, цікавить, про що міністри домовляться з точки зору майбутніх переговорних треків - чи триватимуть нескінченні обговорення у рамках Дохійського раунду або все-таки буде ухвалено рішення про розробку принципово нових напрямів переговорів.
Дохійський раунд у рамках СОТ триває з 2001 року і є безуспішним. Надія на прорив у рамках цього раунду пов'язувалася з попередньою міністерською конференцією на Балі два роки тому. На ній у грудні 2013 року міністри країн-учасниць СОТ ухвалили рішення істотно просунутися і по можливості завершити Дохійський раунд переговорів, який передбачає близько 20 напрямків, головний з яких, - переговори з доступу на ринки товарів і послуг, удосконалення правил торгівлі, преференції країнам, що розвиваються, тощо. Але більшість переговорів Дохійського мандату так і не дійшли до завершальної стадії.