Події

"Нафтогаз": Виділення ЄБРР $300 млн на закупівлю газу для України знову відкладається

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" розраховує на ухвалення Кабінетом Міністрів 25 листопада рішень щодо плану реформування корпоративного управління держхолдингу, які дадуть змогу розблокувати виділення Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) $300 млн на закупівлю газу Україною, повідомив директор із розвитку бізнесу держхолдингу Юрій Вітренко.

"Акти за планом мали бути затверджені 3 листопада. Як бачите, ця дата вже минула. Сподіваюся, на засіданні Кабміну в середу значну частину актів буде прийнято", - сказав він в інтерв'ю виданню "Європейська правда".

За його словами, затримка виділення цих коштів пов'язана з тяганиною на рівні низки міністерств.

"У результаті зараз "зависло" $300 млн від ЄБРР на закупівлю газу. Йдеться про газ, який має бути закуплений у листопаді за рахунок реверсних постачань; тепер, дай Боже, щоб його закупили в грудні. Якщо його не буде закуплено і в грудні, то є нюанси, особливо у світлі того, що Росія може відключити газ. А враховуючи, що зараз відбувається з електроенергією в Криму, такі дії, на жаль, можливі", - додав Ю.Вітренко.

Як повідомлялося, 23 жовтня "Нафтогаз України" підписав угоду з ЄБРР про надання кредиту на $300 млн під держгарантії для фінансування закупівлі газу.

Кредитні кошти у розмірі $300 млн призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України. Позика ЄБРР є поновлюваним кредитом на три роки. Протягом цього терміну "Нафтогаз України" може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу перед зимовими періодами.

Постачання газу у рамках кредитної програми ЄБРР відбуватимуться на базі стандартизованих контрактів EFET. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", відсоткова ставка за кредитом становить 1,5% річних.

Раніше глава НАК Андрій Коболєв зазначав, що держхолдинг спочатку розраховував отримати ці кошти до кінця жовтня, проте через зволікання з ухваленням плану реформування корпоративного управління отримає їх на початку листопада.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ