Україна має намір порушити питання легітимності санкцій РФ проти українських авіакомпаній у можливих консультаціях із нею
Час та місце зустрічі представників Федерального агентства повітряного транспорту РФ (Росавіація) та Державної авіаційної служби України для переговорів і консультацій з питань повітряного сполучення між країнами на сьогодні не визначено, повідомив журналістам міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.
"Ми поки що обговорюємо предмет цієї зустрічі, у нас є багато питань стосовно того, чому було закрито авіасполучення для українських авіакомпаній, які не порушували українського законодавства, які не порушували двосторонньої угоди, чому закрито транзит над Росією для українських компаній. Є дуже багато питань, які ми хотіли б поставити", - сказав він.
Відповідаючи на запитання, чи не планується з огляду на заборону польотів між Україною та РФ збільшувати кількість потягів між країнами, А.Пивоварський зазначив: "На сьогодні ми не бачимо збільшеного попиту на залізницю".
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко указом від 16 вересня ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", під які підпала низка російських авіакомпаній, зокрема найбільша – "Аерофлот".
Аналогічні санкції введено стосовно державіакомпаній РФ "224 льотний загін", "ВІМ-Авіа", "Газпром-Авіа", "Донавіа", "Когалимавіа", "Оренбурзькі авіалінії", "Політ", Red Wings, "Росія", "РусДжет", "РусЛайн", "Сибір", "Трансаеро", "Уральські авіалінії", "Якутія", "Ямал" та інших.
Рішення про заборону польотів в Україну цих російських авіакомпаній Кабмін ухвалив 25 вересня.
Державіаслужба виконала всі необхідні процедури з інформування російських авіакомпаній про введення проти них санкцій з боку України - усім компаніям, що потрапили під них, надіслано відповідні листи з повідомленням. 29 вересня стало відомо, що Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) повідомило авіакомпаніям України про введення заборони на використання повітряного простору РФ з 25 жовтня.
Державіаслужба України 1 жовтня надіслала до Росавіації листа з проханням роз'яснити, чим викликано введення санкцій проти українських авіакомпаній.
Пізніше міністр інфраструктури заявив, що, вводячи санкції проти російських авіакомпаній, Україна не зводить "залізної завіси" між двома країнами.
Міністр нагадав, що в українському списку санкцій опинилися 29 російських авіакомпаній, 27 з яких незаконно здійснювали польоти до окупованого Криму, і дві українські компанії, націоналізовані так званим урядом тимчасово окупованого Криму.
Станом на 7 жовтня Державіаслужба повідомляла, що не отримувала відповіді від Росавіації з поясненням причин обмеження польотів українським авіакомпаніям, а 13 жовтня стало відомо, що Державіаслужба з огляду на відсутність відповіді прийняла рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною та РФ із 25 жовтня 2015 року.
"Такий захід буде застосовано до всіх російських авіакомпаній і діятиме до скасування заборон, введених авіаційною владою Російської Федерації щодо українських авіакомпаній. Після скасування заборон російською стороною російські авіакомпанії, які не потрапили до санкційного списку, зможуть здійснювати польоти в Україну. Про таке рішення Державіаслужба поінформувала Росавіацію", - йшлося в повідомленні міністерства.
У понеділок, 20 жовтня, Росавіація надіслала до Державіаслужби України листа з пропозиціями "негайно провести переговори з комплексу питань, наявних у сфері повітряного сполучення, у будь-якому зручному для української сторони місці", пославшись на листа, що надійшов від ТОВ "Авіакомпанія "Атласджет Україна", з проханням відкрити в зимовий сезон навігації 2015/2016 рр. рейси за трьома маршрутами: Київ-Москва, Одеса-Москва і Київ-Петербург.
А.Пивоварський, у свою чергу, заявив, що і Мінінфраструктури, і Державіаслужба готові до таких переговорів.