СММ ОБСЄ необхідно буде збільшити кількість спостерігачів в Україні, де-факто вони виконуватимуть функції миротворців - Заньєр
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) планує збільшить кількість спостерігачів спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні, заявив генсек Організації Ламберто Заньєр.
"Ми готуємося і фактично вже здійснюємо моніторинг відведення важких видів озброєнь і місць їхньої дислокації", - сказав він на засіданні постради Організації договору колективної безпеки у понеділок.
"Звісно, нам знадобиться збільшити кількість членів моніторингових підгруп, оскільки їхні функції збільшаться. Нам знадобиться більша кількість моніторингових груп, вони мають складатися з цивільних осіб, що мають військовий бекграунд, оскільки тут фактично йдеться про те, що вони можуть виконувати функції миротворців" - сказав Л.Заньєр.
Він зазначив, що спостерігачів прийматимуть від країн-членів ОБСЄ, проте запросив представників ОДКБ надати підтримку і також направити представників для моніторингових груп.
"Дозвольте мені використати цю можливість, щоб запросити вас, щоб ваші країни також направляли туди представників моніторингових груп", - зазначив він.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Сибіга в ОБСЄ: допоки Україна стікає кровʼю, ніхто в цій залі не може почуватися в безпеці
12:57, 04.12.2025
ОБСЄ працює над аналізом потенційних сценаріїв повернення значної кількості українців додому через завершення тимчасового захисту ЄС
17:08, 26.11.2025
Рішення ПА ОБСЄ приєднатися до Коаліції за повернення українських дітей сприятиме відповідальності РФ – МЗС
11:38, 18.11.2025
ПА ОБСЄ приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей
18:56, 17.11.2025
ПА ОБСЄ призначила Каріну Едебрінк спецпредставницею з питань викрадення та депортації українських дітей
20:16, 14.10.2025
ОСТАННЄ
На фронті більше 150 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб
00:12, 07.12.2025
Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки
23:04, 06.12.2025
Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці
22:27, 06.12.2025
Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США
22:27, 06.12.2025
Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні