Події

На Хмельницькій АЕС стався витік води з теплоелектронагрівача енергоблоку - "Енергоатом"

В ніч на п'ятницю на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС під час проведення ремонту сталося протікання води з відкритого для проведення ремонту теплоелектронагрівача компенсатора тиску і попадання її в приміщення гермозони, проте рівень радіації в нормі природних фонових значень, повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом".

За даними прес-служби НАЕК, подія сталася о 4.48 п'ятниці. При цьому Роботи з ядерним паливом не проводилися.

"Попередня оцінка рівня відхилення за міжнародною шкалою ядерних подій INES: нижче від шкали / рівень "0". Нині реакторна установка енергоблоку №1 в стані перевантаження палива, проведена дезактивація приміщень гермозони. Радіаційна обстановка на промисловому майданчику і в прилеглих регіонах не змінювалася, на рівні, що відповідає нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень", - заявили в "Енергоатомі".

За даними прес-служби, енергоблок №2 Хмельницьких АЕС працює на потужності 976 МВт.

У "Енергоатомі" поінформували, що міжнародна шкала ядерних подій INES (Шкала INES) є засобом для оперативного інформування громадськості про значущість із точки зору безпеки подій, що відбуваються на ядерних установках і об'єктах.

Шкала INES була введена у березні 1990 року спільно Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) і Агентством з ядерної енергії Організації економічного співробітництва і розвитку. Шкала INES використовується більш ніж у 60 країнах світу.

Події за шкалою INES класифікуються за 7 рівнями. Події, що належать до нижніх рівнів (1 - 3), називаються "інцидентами", а до верхніх рівнів (4 - 7) - "аваріями". Події, не важливі з точки зору безпеки, класифікуються нижче шкали рівнем "0" і називаються "відхиленнями". Події, що не мають відношення до безпеки, не входять до шкали і вважаються "поза шкалою".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ