Події

Пріоритетами Мінфіну України є податкова реформа, бюджетна децентралізація та зростання бюджетних надходжень - міністр

Податкова реформа є першим пріоритетом у поточній роботі Міністерства фінансів України, заявила міністр Наталія Яресько, звітуючи про роботу в Кабінеті Міністрів у п'ятницю.

"Демілітаризація податкової міліції, інституціональна реструктуризація ДФС (Державної фіскальної служби - ІФ) зроблять адміністрування податків простішим і зменшать тиск на відповідальний і сумлінний бізнес", - зазначила глава Мінфіну.

Вона додала, що податкові зміни мають стимулювати економічне зростання і змінити податкову культуру загалом, але не стала вдаватися до інших подробиць.

Другим пріоритетом Н.Яресько назвала прискорене впровадження всіх міжнародних проектів, які покращують інфраструктуру і створюють додаткові робочі місця.

Глава Мінфіну також назвала серед найважливіших завдань поглиблення бюджетної децентралізації, збільшення надходжень до бюджету за рахунок боротьби з контрабандою, детінізації, поліпшення сплати податків, реформи держпідприємств і боротьби з бюджетними порушеннями, а також прискоренням конфіскації активів чиновників режиму Віктора Януковича.

Говорячи про держбюджет 2016 року, міністр зазначила, що він має бути ефективним і бережливим, щоб фінансувати оборону і дозволити розвиватися, а також підтримувати соціально незахищені верстви населення.

Н.Яресько також анонсувала запуск із вересня порталу з використання публічних коштів як перший крок проекту E-Data, який відкриє інформацію Держказначейства і всі витрати центрального і місцевих органів влади.

Серед основних досягнень за дев'ять місяців роботи на чолі Мінфіну вона назвала підписання нової чотирирічної програми з МВФ на $17,5 млрд, підтриману додатковим фінансуванням у $7,2 млрд, реалістичний бюджет на 2015 рік, запуск реальної бюджетної децентралізації і домовленість про реструктуризацію комерційного зовнішнього боргу.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ