Події

Яресько підтримує думку про необхідність домагатися списання понад 5% зовнішнього боргу України

Міністр фінансів України Наталія Яресько поділяє думку керівника аналітичного підрозділу української групи ICU Олександра Вальчишена про те, що пропозиція кредиторів про списання 5% основної суми боргу є заниженою.

"Цікава думка", - написала вона у своєму Twitter, коментуючи повідомлення у блозі О.Вальчишена про те, що пропозиція кредиторів про списання 5% основної суми боргу занижена, і Україна має домагатися більшої знижки.

Таку позицію поділяє і старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександр Жолудь.

"Списання 5% боргу кардинально не вплине на ситуацію з держборгом із річною процентною ставкою 7%", - йдеться в його коментарі у блозі Н.Яресько.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України у вівторок направило оновлену пропозицію щодо реструктуризації суверенного та гарантованого державою боргу Спеціальному комітету кредиторів, суть якого поки що не розголошується.

У листі міністерство закликало кредиторів взяти участь у зустрічі в Лондоні в четвер.

Мінфін також вітав рішення зборів тримачів єврооблігацій Ощадбанку про реструктуризацію на сім років єврооблігацій з погашенням у 2016 і 2018 роках загальним обсягом $1,2 млрд відповідно до завдань, закладених у програмі співпраці України з МВФ, закликавши інших міжнародних кредиторів Ощадбанку швидко домовитися на аналогічних умовах.

Як повідомлялося, реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами не зрушували з місця з березня по кінець червня. Київ погрожував ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо тримачі приблизно $20 млрд облігацій країни не погодяться найближчим часом розпочати переговори, на яких Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, розстрочити платежі та знизити відсотки.

Кредитори, у свою чергу, доводили, що і без списання основної суми Україна зможе вкластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривале відстрочення виплат. Кредитори зробили останню свою пропозицію 9 травня і вважали її такою, що відповідає всім критеріям МВФ. Вони пропонували економію платежів у $16 млрд за рахунок повної відмови від виплати основного боргу до 2019 року.

На думку Мінфіну, пропозиція спецкомітету кредиторів, як і раніше, не відповідала цілям, погодженим із МВФ, і, крім того, передбачала вилучення $8 млрд із міжнародних резервів Нацбанку України, проти чого також виступає МВФ. Як поступку Київ запропонував кредиторам у середині червня додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за якими робитимуться у разі досягнення Україною вищих, ніж зараз прогнозують, показників зростання ВВП.

Переговори були розблоковані після зустрічі між делегацією України, членами Спецкомітету кредиторів і представниками МВФ, що відбулася 30 червня в штаб-квартирі МВФ у Вашингтоні. В середині липня сторони заявили про досягнення прогресу на переговорах, а минулого тижня міжнародні ЗМІ повідомили, що кредитори вперше принципово погодилися на списання основної суми боргу, проте лише на 5%.

Український уряд наполягає на скороченні основної суми боргу на 40%. Досі приватні кредитори на чолі з Franklin Templeton у принципі відмовлялися обговорювати таку можливість.

Експерти тепер роздумують, на якій цифрі можуть зійтися сторони, називаючи показники від 25% до 35%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ