Шокін заявляє про наміри створити "молодіжну прокуратуру", де готуватимуть кадри для місцевої та генеральної прокуратур
Генеральний прокурор Віктор Шокін заявляє про намір створити так звану "молодіжну прокуратуру" серед студентів-юристів, які братимуть активну участь у діяльності Генеральної прокуратури.
"У продовження нашого реформування я прийняв рішення, і повідомляю вам, що ми хочемо - по-перше, я хочу, і мої заступники мене підтримують - створити, я її назвав, може, і не дуже добре, молодіжну прокуратуру", - розповів В. Шокін у вівторок на брифінгу в Києві.
За його словами, це буде абсолютно нова реформа, і нічого схожого раніше в прокуратурі не було. "Я хочу відібрати на конкурсній основі серед студентів юридичних факультетів всіх вищих навчальних закладів України молодих, перспективних людей, які б на відкритій конкурсній основі прийшли в прокуратуру. І вони з них обрали генерального прокурора, заступників генпрокурора, колегію Генпрокуратури і брали безпосередню участь в роботі Генпрокуратури", - розповів В. Шокін.
Тобто, як пояснив генпрокурор, він хоче надати цим молодим людям право брати участь у засіданнях колегії, в обговоренні всіх аспектів діяльності органів прокуратури, щоб у них була можливість робити свої пропозиції, які будуть обов'язково враховані.
"Мета цієї моєї ідеї полягає в тому, що реформування у нас почалося, але необхідно завчасно подумати про те, що мають прийти знову нові люди. Зараз ми наберемо 700 людей і створимо місцеві прокуратури, а далі необхідно йти далі. Я маю на увазі прихід на конкурсній основі цих людей. Вони вже будуть знати організацію роботи прокуратури, аспекти, види діяльності, функції прокуратури. Таким чином, вони будуть підготовлені в подальшому проходити конкурси на заміщення вже нових посад у самій Генеральній прокуратурі", - пояснив він.
За словами В. Шокіна, можливо, йтиметься і про посади генпрокурора та його заступників, прокурорів регіонального рівня.
Також він додав, що в стаж роботи в органах прокуратури може бути зарахована робота цих молодих людей у так званій Молодіжній прокуратурі, щоб у них був 5-річний стаж і вони могли поза конкурсом проходити як кандидати на посади керівників Генпрокуратури.
Генпрокурор додав, що з цих питань радився зі своїм заступником Давідом Сакварелідзе, і було знайдено повне порозуміння. "Я йому доручив розробити положення про конкурсний відбір до так званої Молодіжної прокуратури", - сказав В. Шокін.