Реформа системи охорони здоров'я може стартувати з літа - Квіташвілі
Реформа системи охорони здоров'я може розпочатися з 1 червня у разі ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.
"Ми працюватимемо в парламенті з депутатами, щоб вони підтримали проект реформи. Уже ми готові розпочинати реформування системи з 1 червня", - сказав О.Квіташвілі на брифінгу в четвер за підсумками засідання Національної ради реформ, де було заслухано проект із реформування.
Міністр повідомив, що внесення змін потребують сім законів. Зокрема, пропонується можливість зміни статусу лікарень, "які нині на 100% державні". Також пропонується надати лікарням можливість легально заробляти гроші, зокрема за рахунок здавання в оренду пустих приміщень та оплати пацієнтами додаткових послуг.
Крім того, передбачається зміна системи фінансування охорони здоров'я, щоб оплачувати не койко-місця, а послуги. "Лікарні отримуватимуть ті самі гроші, що й отримували, але у них з'явиться можливість самим розподіляти гроші на потреби", - сказав О.Квіташвілі.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Продовження антикорупційних реформ має вирішальне значення для шляху України до ЄС - Матернова
13:03, 13.11.2025
Україна не має чекати "зеленого світла" від Орбана, щоб рухатися вперед із реформами, – єврокомісарка Кос
14:24, 02.10.2025
Гринчук на зустрічі з місією МВФ обговорила підготовку до ОЗП та реформи в енергетиці
02:02, 10.09.2025
МЗС Німеччини прокоментувало законопроєкт щодо НАБУ і САП: незалежність антикорупційних органів залишається ключовою для реформ в Україні
01:20, 23.07.2025
Кос після розмови зі Свириденко та Качкою: Ми продовжимо працювати з Україною над необхідними реформами
21:01, 22.07.2025
ОСТАННЄ
Поліція затримала мешканця Києва, який нападав на "обмінники" з іграшковим пістолетом
14:06, 15.01.2026
Глава МВС: На лінію 112 можна повідомити про відсутність тепла, води та електрики
13:50, 15.01.2026
Комендантська година не скасовується, але будуть винятки, – віцепремʼєр Кулеба
13:47, 15.01.2026
СБУ: викрито ще 9 схем для ухилянтів, серед фігурантів - заступниця декана вишу, лікарі та військові ТЦК
13:32, 15.01.2026
В уряді Польщі назвали кількість МіГ-29, які Варшава передасть Україні