Нинішня газова політика РФ може призвести до втрати "Газпромом" українського ринку – Яценюк
Україна в грудні 2014 року вперше скоротила частку російського газу в газовому балансі країни до 33% і здатна зменшувати її надалі, що може привести до повної відмови від його імпорту, якщо Росія продовжить нинішню політику газових погроз, заявив український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
"Якщо (росіяни) поводитимуться так, як поводяться, вони остаточно втратять український ринок. Тому звертаємося до росіян бути дуже виваженими у будь-яких заявах, оскільки ситуація на світовому ринку енергоресурсів кардинально змінилася", - сказав він, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у Києві в середу.
А.Яценюк наголосив, що Україна не просить знижки, а пропонує керуватися в газових відносинах ринком.
Коментуючи питання взаємних фінансових претензій "Нафтогазу України" та "Газпрому", український прем'єр нагадав, що цей спір вирішується в Стокгольмському арбітражі, і НАК вимагає стягнення $6 млрд.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Україна, ЄС і США повинні мати спільну переговорну позицію щодо закінчення війни - Яценюк
13:49, 05.12.2025
5 грудня відбудеться 11-й Київський Безпековий Форум для молоді GEN W²: ПРОГРАМУЙ МАЙБУТНЄ
11:37, 01.12.2025
Тези т.зв. "мирного плану" Путін обговорював з Трампом в Анкориджі, з корупційним скандалом він не пов'язаний – Яценюк
13:44, 20.11.2025
Ринок нових автобусів в Україні за 9 міс.-2025 зріс на 20% переважно за рахунок шкільних – експерт
13:52, 11.11.2025
РФ бомбардує українську енергетику, щоб спинити надання Україні далекобійної зброї, - Яценюк
13:52, 10.11.2025
ОСТАННЄ
Частина енергообладання вже прямує на об’єкти для відновлення енергопостачання в Одеській та Миколаївській областях після атак РФ – заступник глави Міненерго
19:27, 13.12.2025
Україна оголосила конкурс на 4 незалежних членів наглядової ради "Нафтогаз України"
19:08, 13.12.2025
Росіяни атакували безпілотником турецьке судно – ВМС ЗСУ
19:04, 13.12.2025
Ворог просунувся у Донецькій області поблизу Рівного, Виїмки та Васюківки – DeepState