Дитячий омбудсмен заявляє про необхідність законодавчого визначення "дитини-жертви збройного конфлікту"
В Україні необхідно законодавчо встановити поняття "дитина-жертва збройного конфлікту" й визначити комплекс послуг, які мають надаватися таким дітям, заявляє уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Як повідомляє прес-служба глави держави, на прес-конференції 15 січня уповноважений з прав дитини наголосив на важливості ратифікації Римського статуту, який дасть змогу звернутися до Міжнародного кримінального суду для покарання винних у військових злочинах.
"Війна завжди супроводжується насильством щодо дітей. Ми повинні не лише говорити про злочини проти дітей, а й вимагати покарання винних", - заявив він.
М. Кулеба також наголосив на важлив ості встановлення кримінальної відповідальності за вербування або залучення іншим способом дітей до участі в збройних конфліктах, нагадавши про недосконалість національного законодавства щодо участ і дітей у збройних конфліктах.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Триває аудит пунктів незламності по всій Україні – О.Кулеба
14:19, 18.01.2026
Регіони отримали можливість запроваджувати гнучкі правила комендантської години – Кулеба
15:44, 16.01.2026
Подача теплоносія відновлена у 4 тис з 6 тис київських багатоповерхівок, тепло у квартирах буде пізніше – віцепрем'єр
11:40, 10.01.2026
РФ атакувала цивільні судна під прапорами Сент-Кіттс і Невіс та Коморських островів, загинув член екіпажу - громадянин Сирії
17:49, 09.01.2026
Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час
13:40, 08.01.2026
ОСТАННЄ
Внаслідок нічної атаки РФ на Одещину пошкоджено енергетичну та газову інфраструктуру - ОВА
09:03, 19.01.2026
Генштаб зафіксував упродовж доби 144 бойові зіткнення
08:55, 19.01.2026
Премʼєр Швеції: Нас не вдасться шантажувати. Тільки Данія і Гренландія вирішують питання щодо Данії і Гренландії
08:50, 19.01.2026
ППО знешкодило 126 із 145 безпілотників, зафіксоване влучання 13 ударних БпЛА на 12 локаціях – Повітряні сили
08:45, 19.01.2026
В Іспанії внаслідок аварії поїздів загинула щонайменше 21 людина