Сили АТО не обстрілюють район падіння літака "Boeing-777" малазійських авіаліній, - джерело в Генштабі
Збройні сили України не обстрілюють район падіння літака МН17 "Boeing-777" у Донецькій області, як і інші райони, що знаходяться під контролем терористів, чітко дотримуючись режиму припинення вогню, повідомило джерело у Генеральному штабі ЗС України.
"Місце падіння літака "Boeing-777" перебуває в глибокому тилу терористів, тому відсутня логіка використання нами наявних зразків наземної артилерії. Навіть якщо розташувати артилерію на нашому передньому краї, що саме по собі безглуздо, то все одно немає сенсу "засилати" снаряди на максимально можливу дальність стрільби на місцевості, яка, за оперативними даними, ще і щільно замінована бойовиками", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" представник Генштабу, коментуючи заяву президента РФ Володимира Путіна про неможливість організації роботи відповідних фахівців на місці катастрофи літака МН17 "Boeing-777" у результаті обстрілу "представниками різних угруповань, які воюють на боці уряду України".
За словами співрозмовника, російський президент "уже плутає силові структури, які є в будь-якій суверенній державі, зокрема в Україні, і діють у відповідності з законодавчою базою, з "різними угрупованнями" - під це формулювання краще підходять банди, які тероризували місцеве населення Донбасу".
"Можливо, Володимиру Путіну не доповідають про те, що найчастіше артилерійська канонада лунає на Донбасі навіть не в результаті стрілянини сил АТО виключно у відповідь на вогонь терористів, а в результаті перестрілок бойовиків між собою під час поділу сфер впливу", - сказав співрозмовник агентства.
"Але весь світ це бачить. І найкращим свідченням "переділу" є періодичні швидкі "відставки" ватажків бандформувань, на зразок випадків з Безлером або Губарєвим", - додав він.
"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), розбився на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули. З них - 196 підданих Нідерландів, а також 44 громадянини Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії. Серед жертв також громадяни Індонезії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, піддані Великобританії, Канади та Нової Зеландії.
Станом на 8 листопада залишалися непізнаними 9 жертв авіакатастрофи.