Події

Міноборони України створює психологічну службу

У Міністерстві оборони України заявляють, що активно працюють над виконанням завдання Генерального штабу про створення психологічної служби для роботи з особовим складом української армії.

"Ми на основі тих офіцерів, які нині є у нас, і за рахунок офіцерів із роботи з особовим складом, які мають відповідний досвід, освіту і бажання, створюємо психологічну службу", - розповів начальник соціально-психологічного центру Збройних сил України Сергій Грилюк на брифінгу в Києві в четвер.

Він зазначив, що оскільки в армії бракує власних фахівців, передбачається, що у військових частинах, окрім головного психолога, буде ще й цивільний психолог. Цивільних психологів набиратимуть, зокрема, з волонтерів.

С.Грилюк розповів, що Міноборони залучило до роботи зі створення психологічної служби громадське об'єднання "Асоціація фахівців подолання кризових станів", яке працює в 19 областях України.

"Нині у нас щодня працює близько 11-12 груп у різних регіонах, зокрема, дві групи працюють у зоні АТО. Після створення відповідної системи та структури Збройні сили зможуть лише самостійно створити до 24 груп", - додав він.

Представник Міноборони зазначив, що налагоджено взаємозв'язок безпосередньо з командирами різних військових підрозділів. "Тому що перша інформація про стан особового складу надходить до старших керівників, і ця інформація жодним чином не приховується", - заявив С.Грилюк.

Він також звернув увагу, що під час першої хвилі мобілізації багато проблем виникало з психологічним станом тих, хто раніше не проходив військової служби за контрактом або строкової служби.

Крім того, представник Міноборони зазначив, що людям, які повертаються із зони АТО, де вони звикли до чіткого поділу на своїх та ворогів, буде складно пристосовуватися до мирного життя. "Я не можу сказати, що у нас буде "афганський синдром", але у нас найімовірніше буде "донецький синдром". Наша перевага в тому, що ми захищаємо свою землю, і це дає багато сил і піднімає дух", - сказав С.Грилюк.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ