Події

МЗС України вказує на необхідність розгорнутих консультацій щодо гумдопомоги з РФ

У МЗС України вважають, що перед ухваленням рішення про направлення гуманітарної допомоги з Росії необхідно проводити консультації за участю Міжнародного комітету Червоного Хреста, тристоронньої контактної групи і ОБСЄ.

"Ми вважаємо, що рішенню про доцільність направлення російської гуманітарної допомоги мають передувати результативні консультації за участю Міжнародного комітету Червоного Хреста, тристоронньої контактної групи і ОБСЄ з метою з'ясування реальних потреб у такій допомозі як за номенклатурою товарів, так і за їх кількістю, отримання чітких гарантій безпеки гуманітарного вантажу, осіб, які його супроводжують на тій частині території України, яка тимчасово перебуває під контролем НЗФ" - повідомив начальник управління інформаційної політики Департаменту політики та комунікацій МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу в середу.

Він зазначив, що необхідно погодити детальний маршрут прямування вантажу та порядку його супроводу з боку МКЧХ.

"З урахуванням такої позиції відповідні консультації між усіма залученими сторонами та інституціями відбудуться найближчим часом", - наголосив представник МЗС.

Раніше Київ отримав ноту РФ про намір поставити другу частину гуманітарної допомоги до України.

Є.Перебейніс наголосив, що у відповідь на ноту МЗС РФ з цього питання українська сторона звернула увагу російських колег на той факт, що під час попередньої доставки Росією гумдопомоги були порушені міжнародні правила і визначені національним законодавством України процедури, а також досягнуті раніше домовленості.

"У результаті цього російські вантажні автомобілі незаконно перемістилися через державний кордон України без згоди та супроводу представників Міжнародного комітету Червоного хреста, а також без здійснення контролю представниками служб прикордонного та митного контролю України", - зазначив він.

Є.Перебийніс заявив, що будь-які подальші поставки гуманітарної допомоги від Росії можуть розглядатися виключно у разі виконання чітких і загальних для всіх умов: здійснення обов'язкового контролю українськими прикордонними і митними органами, передання вантажу МКЧХ, який з цього моменту відповідатиме за його постачання, зберігання і розподіл.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ